01.05.2017, 23:09 | czytano: 2128

Doroczny Rajd Rowerowy Śladami św. Jana Pawła II (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. VI Rajd Rowerowy Śladami św. Jana Pawła II wystartował sprzed kościoła pod wezwaniem patrona wydarzenia. Piękną aurę na pewno zapewnił patron wydarzenia – św. Jan Paweł II, wielki entuzjasta sportu i rekreacji.
Rajd tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. z ucałowaniem relikwii świętego. Wystartowało kilkudziesięciu uczestników, również z sąsiednich miejscowości m.in. z Klikuszowej czy Rzepisk. Była też rodzina ze Śląska, która korzystając z wypoczynku na Podhalu postanowiła wziąć czynny udział w rajdzie. Niektórzy na rajd pojechali w specjalnych koszulkach zamówionych na tę okazję. Inni z plecakami upamiętniającymi zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.
Rowerzyści udali się najpierw na nowotarskie lotnisko, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II upamiętniającym pobyt papieża Polaka w tym miejscu, ksiądz diakon Marcin Napora poprowadził modlitwę różańcową. Z tego miejsca trasami ścieżki rowerowej uczestnicy udali się do Ludźmierza pod pomnik Papieża w Ogrodzie Maryjnym. Część rowerzystów z Ludźmierza wróciła do parafii, a pozostali pojechali jeszcze ścieżką rowerową do Czarnego Dunajca.

Na rowerzystów powracających do kościoła św. Jana Pawła II czekał poczęstunek. Na twarzach uczestników rajdu nie widać było zmęczenia, ale radość z tak pięknie przeżytego VI Rajdu Rowerowego.

Szymon Pyzowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl