04.05.2017, 09:31 | czytano: 1799

Majówka w Krościenku (zdjęcia)

Podczas tegorocznej majówki wójt gminy Krościenko Jan Dyda podpisał umowę partnerską o współpracy kulturalnej i sportowej z dyrektorem Martinem Karasem z Powiatowego Domu Kultury w Starej Lubovni.
Gminne Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem przygotowało na majówkę szereg imprez dla turystów i mieszkańców. W amfiteatrze pod Wierzbą wystąpiły m.in. zespoły strażackie i regionalne.
Na scenie wystąpiły Orkiestry Dęte z Piwnicznej i Krościenka oraz regionalne zespoły ludowe: Zespół Dziecięcy „Małe Pieniny”, Grupa Śpiewacza „Krościeńcanki”, Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny” oraz znany i lubiany „Folk Power”.

We wtorek na rynek w Krościenku zajechały stare samochody uczestniczące w XVII Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać stare Jaguary, Mercedesy i Audi oraz nasze rodzime Fiaty i Warszawy. Wiekowe automobile w ramach zlotu zaprezentowały się także w Dobczycach, Zakopanem i Nowym Targu. 

W ostatnim dniu majówki, czyli w środę imprezy odbędą się w Krośnicy, gdzie oprócz koncertów folklorystycznych będzie można zobaczyć zmagania miejscowych strażaków z OSP.

Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl