10.05.2017, 17:14 | czytano: 1668

Egzaminy na stopnie szkoleniowe Polskiej Federacji Krav Maga

W Ośrodku Palace w Zakopanem odbyły się pierwsze egzaminy na stopnie szkoleniowe Polskiej Federacji Krav Maga.
PFKM jest jedyną organizacją w Polsce i Europie, której certyfikacje są uznawane przez IKMA- Israel – najwyższy autorytet w tej dziedzinie na świecie. Egzaminy przeprowadził Szef Szkolenia Mistrz Krzysztof Sawicki 3 Dan Czarny Pas, posiadający najwyższy izraelski stopień mistrzowski Krav Maga w Polsce.
Israeli Krav Maga to nowoczesny system walki wręcz i samoobrony, który używany jest przez służby mundurowe na całym świecie. Głównym założeniem jest rozbrojenie i uniemożliwienie przeciwnikowi dalszego ataku i bezpieczne oddalenie się od zagrożenia. Krav Maga uczy podstaw bezpiecznego zachowania oraz prostych i skutecznych technik samoobrony, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Do egzaminów pod Giewontem przystąpiło 20 osób, które po prawie trzy godzinnym treningu połączonym z warsztatami metodycznymi uzyskało w pełni zasłużone i wypracowane pierwsze stopnie szkoleniowe Polskiej Federacji Krav Maga, które odebrali z rąk Mistrza Krzysztofa Sawickiego.

Sekcja Israeli Krav Maga w Zakopanem działa od dwóch lat - zajęcia prowadzi Szymon Dziębowski Policjant Zakopiańskiej Komendy. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu środę i piątek w Ośrodku Palace na ul. Chałubińskiego 7.

Źródło: organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl