11.05.2017, 12:50 | czytano: 2054

Inauguracja Podhale Tour, czyli Kolarskiego Pucharu Podhala

W niedzielę 14 maja we Wróblówce odbędzie się pierwszy etap – wyścig ze startu wspólnego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Wydarzeniu patronuje Podhale24.
Cały cykl Podhale Tour składa się z czterech etapów, kolejne dwa ze startu wspólnego odbędą się: 4 czerwca w Rabce-Zdroju i 2 lipca w Rabie Wyżnej, a ostatni - jazda indywidualna na czas - 16 lipca w Spytkowicach.
W zawodach mogą startować osoby, które posiadają i przedstawią sędziom licencję Junior, Elita, U-23, Masters lub Cyklosport /klasyfikacja do chalange,u MZKol/, ale w miarę wolnych miejsc, uczestniczyć mogą również osoby bez licencji od 18lat, za okazaniem dowodu osobistego. Każdy startujący powinien posiadać ubezpieczenie OC i NNW. Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie oraz jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu.

Zwycięzca Podhale Tour 2017, zdobywa Kolarski Puchar Podhala. Osobna klasyfikacja dotyczy kategorii wiekowych. W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej Mini Podhale Tour, o Grand Prix Podhala.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.

- Jak co roku, otrzymujemy wsparcie finansowe od instytucji i podhalańskich przedsiębiorców. Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour a także Mini Podhale Tour, będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce 14 maja w godz. od 8,30 do 10,00. Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce zgłoszenia, już można się zarejestrować, co znacznie usprawni zapisy w biurze zawodów. Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spotykamy się na stadionie we Wróblówce 14 maja - przypomina Stanisław Kowalcze w imieniu organizatorów Podhale Tour 2017 – Zarządu Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
m.14.05.2017, 14:26
proszę Pana Starostę o niezwłoczne podanie terminów zamknięcia dróg.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl