24.05.2017, 12:30 | czytano: 1433

W Jabłonce trwają eliminacje Deichmann Minimistrzostwa

W trzech dotychczasowych odbywających się w weekendy seriach rozegrano w sumie 130 spotkań w których padło 812 bramek. Rywalizacja podzielona jest na grupy wiekowe U7, U9 i U11
Młodzi zawodnicy wcielają występują w roli członków reprezentacji różnych krajów.
W kategorii najmłodszych zawodników U7 wszyscy są zwycięzcami, każda drużyna otrzyma puchar a zawodnicy medale i dyplomy.

W kategorii U9 na półmetku rozgrywek w Jabłonce prowadzi reprezentacja Serbii, która w 10 meczach zgromadziła wszystkie możliwe 30 punkty strzelając 96 bramek a tracąc tylko jedną.
Zaraz za nią plasuje się reprezentacja Grecji, która ma tylko 3 punkty mniej.
W najbliższą sobotę o godzinie 12:35 na boisku nr 1 dojdzie do bezpośredniego meczu pomiedzy tymi drużynami -zapowiada się fantastyczny szlagier w Jabłonce.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje reprezentacja Słoweni, która w 10 meczach zgromadziła 19 punktów, jednakże depcze jej po piętach reprezenacja Malezji, która zgromadziła 18 punktów i ma 3 mecze zaległe.

W kategorii U11 przewodzi reprezentacja Rwandy, która zgromadziła komplet punktów w 8 meczach, strzelajac 42 bramki i tracąc jedynie 2. Tuż za nią plasuje się Grecja która zgromadziła o 3 pkt mniej, jednakże rozegrała jeden mecz
mniej. W najbliższą niedzielę czeka nas arcyważny mecz pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami, która może pokazać głównego faworyta do wygrania grupy w Jabłonce.
Na 3 miejscu plasuje się reprezentacja Peru, która zgrodmadziła w 10 meczach 19 punktów strzelając 35 bramek i tracąc 15.

Na 4 i 5 miejscu znajdują się drużyny Niemiec i Kuwejtu które rozegrały jedynie 6 meczy. W najbliższą niedzielę będą odrabiać zaległości co jeszcze bardziej może namieszać w czołówce tabeli.
Poziom drużyn naprawdę imponuje. W naszej ocenie niektóre reprezentacje mogą
być rewelacją Finałów Miejskich w Nowym Sączu -
mówi organizator rozgrywek Rudolf Guzik.
Do końca rozgrywek w Jabłonce zostały jeszcze trzy turniejowe dni. Gramy w najbliższą sobotę oraz niedzielę, a zakończenie wraz z dekoracją kategorii U7 odbędzie się 1 czerwca - dodaje.oprac. wo/ zdjęcia Andrzej Habina
Zobacz pełną wersję podhale24.pl