26.05.2017, 19:46 | czytano: 1606

Spotkanie ws. powołania Orawskiego Centrum Wolontariatu

W czwartek w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyło się spotkanie, na którym zarysowano wstępnie ogólne cele planowanej inicjatywy. Omówiono także kwestie związane z organizacją III edycji Orawskiego Rodzinnego Spotkania Rekreacyjnego.
Młodzi Orawianie swoje pomysły mogą zgłaszać na razie do nowopowstałego Stowarzyszenia „Gdzie Dwóch Albo Trzech”, którego przewodniczącym jest Andrzej Karkoszka. W przyszłości w ramach Stowarzyszenia, być może zostanie powołane Orawskie Centrum Wolontariatu. Wszystko jednak zależy od odzewu młodych wolontariuszy.


Kolejną odsłonę corocznego Orawskiego Rodzinnego Spotkania Rekreacyjnego, promującego wartości rodzinne, pomoc potrzebującym i zdrowy tryb życia zaplanowano na 17 września. Wiadomo już, że w ramach wydarzenia, oprócz tradycyjnego rajdu rowerowego i marszu nordic walking, podczas wieczornego koncertu wystąpią trzy zespoły, pokaz siły zaprezentują natomiast zaproszeni strongmeni. Można się spodziewać, że spotkaniu będą towarzyszyć liczne konkursy, akcja charytatywna i sportowa rywalizacja.Organizatorzy zachęcają do aktywnego wzięcia udziału w imprezie także wszystkich chętnych wolontariuszy z terenu Orawy i okolic. Planowana jest ponadto całoroczna kwesta pieniężna w celu wsparcia najmłodszych osób niepełnosprawnych pod kątem ich rehabilitacji. Początkiem tej akcji będzie wrześniowa impreza, a zwieńczeniem czwarta edycja w 2018 roku.

Andrzej Habina
komentarze
Lipniczanka29.05.2017, 16:26
Ale tłumy..... hahaha
Zobacz pełną wersję podhale24.pl