28.05.2017, 20:31 | czytano: 3898

Nowa sala kinowa w Zakopanem (zdjęcia)

W budynku Kina Sokół w Zakopanem powstało „Kino Miejsce”. Nowa sala kinowa ma mieścić ponad 60 osób. - Połowa sali będzie miała klasyczny układ kinowy – mówi Grzegorz Cisło, sekretarz Zakopanego. Pozostała część będzie w układzie kawiarnianym dzięki czemu będzie można organizować spotkania oraz dyskusje zarówno przed filmem jak i po – dodaje.
Dodatkowe pomieszczenia, które są przygotowywane przy sali kinowej pozwolą na funkcjonowanie małej kawiarni, w której będzie można także podczas seansów zamawiać poczęstunek.
Całość przedsięwzięcia kosztowała ponad 1 mln zł, a pomysłodawcą oraz inwestorem było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Miasta Zakopanego.

Repertuar jak będzie wyświetlany na dużym ekranie ma różnić się od tego, który na co dzień można zobaczyć w kinach. - Będzie wyświetlany ambitny repertuar, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest dość duże. Postaramy się sprostać tym oczekiwaniom – mówi Cisło.

Dokładny program kina jest jeszcze uzgadniany z Zakopiańskim Centrum Kultury, które będzie współprowadzić kino. Mimo iż oficjalne otwarcie przewidziane zostało na początek lipca, to pierwsze projekcje odbędą się już w czerwcu. Zaplanowana została emisja przeglądu filmów o Janie Pawle II zatytułowana „W drodze nie ustawaj”.

W pełnym wymiarze kino ma ruszyć od drugiej połowy lipca.
Jakość dźwięku oraz obrazu jako pierwsi mieli możliwość sprawdzić zakopiańscy radni podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji Kultury. W trakcie rozmów po krótkim pokazie radni podkreślali wysoką jakość dźwięku oraz bardzo dobrą akustykę pomieszczenia.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
debil?28.05.2017, 22:30
Znowu będą,,walić jak w dym,,cepry do ,,Zakopca,,(pamiętacie krokusy!!!!!) Co to jest 60 osób? Pusto było ? (kurna, od momentu jak Tatry wybudowali i plus 500,korki !!!!).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl