13.06.2017, 16:38 | czytano: 1763

Awans nowotarskiej uczelni w rankingu Perspektywy 2017

Tegoroczne wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 są dla Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu bardzo korzystne. W kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych uczelnia zajmuje 6 lokatę. W porównaniu do roku ubiegłego PPWSZ awansowała o 10 miejsc.
Klasyfikacja Perspektyw oparta jest o 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie Nauk. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu na tle innych PWSZ wypadła szczególnie dobrze w zakresie innowacyjności oraz warunków kształcenia. Dobrze prezentuje się także pod względem odsetka absolwentów, którzy znaleźli zatrudnienie.
Obecnie w swej ofercie edukacyjnej PPWSZ posiada 10 kierunków w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Instytut Nauk o Zdrowiu prowadzi studia na kierunkach: pielęgniarstwo (I i II stopnia), fizjoterapia (I i II stopnia), ratownictwo medyczne oraz kosmetologia (I i II stopnia). Instytut Nauk Technicznych oferuje następujące kierunki kształcenia: architekturę (I i II stopnia), gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska, natomiast Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych prowadzi studia na kierunkach: filologia polska (specjalności: nauczycielska i dziennikarska) i angielska (specjalności: nauczycielska, tłumaczeniowa oraz język angielski z językiem niemieckim), a także turystyka i rekreacja (studia I i II stopnia).

Ponadto od 1 października 2017 r. PPWSZ uruchamia studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość (specjalności rachunkowość i doradztwo podatkowe oraz finanse i ekonomia biznesu). Kierunek będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Podhalańską Uczelnię w ramach Podhalańskiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych (PONE).

Pełne wyniki i metodologia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017: www.ranking.perspektywy.pl

źródło: DPiW PPWSZ
zobacz także
komentarze
Znawca tematu13.06.2017, 20:01
Uczelnia do likwidacji po wejściu nowego finansowania szkół wyższych Gowina. Żaden ranking gazetek nie pomoże, będą się liczyć twarde dane.
wesz13.06.2017, 18:06
Nie ma się czym podniecać. Czasopismo to jest finansowane przez uczelnie w zamian za zamieszczenie ich reklamy (swoista prenumerata). Ranking ten nie jest rankingiem miarodajnym i nie widnieje w ogólnej klasyfikacji rankingów krajowych jako priorytetowy przy wyborze uczelni. Tonący chwyta się brzytwy - publikacja w portalu nie uratuje i tak kiepskiej rekrutacja w porównaniu do lat ubiegłych. Jedyny ratunek dla pws to zrobić filię w Nowym Targu seminarium duchownego z Krakowa. Tylko miejmy nadzieję że wykładowcą nie zostanie ks. Mariusz W. z kościoła SPJ .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl