24.06.2017, 12:13 | czytano: 3723

Nagrody starosty dla najzdolniejszych uczniów

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu zostały rozdane Nagrody Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół i placówek, które podlegają powiatowi.
Dyplomy oraz upominki wręczyli uczniom wicestarosta Władysław Tylka oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki.
Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się w swoich szkołach nie tylko wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale także zostali docenieni za liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, aktywne działania na rzecz szkoły, za zaangażowanie w działalność charytatywną, społeczną i wzorową postawę wobec drugiego człowieka.

Wicestarosta Władysław Tylka pogratulował uczniom oraz skierował słowa podziękowania dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, którzy wspomagają uczniów na etapie zdobywania wiedzy. Podsumowując spotkanie Bogusław Waksmundzki podkreślił, że uczniowie z takimi osiągnięciami są najlepszą promocją szkół w powiecie nowotarskim.

Lista uczniów, którzy otrzymali Nagrodę Starosty dla najzdolniejszych uczniów Powiatu Nowotarskiego:

Paulina Jaworska - Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.
Mateusz Cieluch - Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.
Kinga Tokarczyk - Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5 w Nowym Targu.
Justyna Węglarz - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. D.
Wioletta Waniczek - Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.
Dominika Młynarczyk - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu.
Paweł Szymsaj - Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu.
Katarzyna Zakrzewska - Zespół Nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu.
Agnieszka Jugowicz - Zespół Szkół w Rabce – Zdroju.
Gabriela Porada - I Liceum im. E. Romera w Rabce – Zdroju.
Marcelina Januszek - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

Źródło: materiały prasowe
zobacz także
komentarze
XYZ26.06.2017, 22:44
Gratulacje dla laureatów! Człowiek sie stara i niejednokrotnie nikt tego nie docenia... Robić coś dobrze to źle a nie robić nic to jeszcze gorzej... Standardowo zazdrość zżera innych że są jeszcze osoby, które trzeba docenić! Jeszcze raz GRATULACJE! :)
gorszy25.06.2017, 20:20
Wyścig szczurów w najlepsze! Tylko tak trzymać dalej to niebawem skończymy jako państwo wielką przegraną. Nie wygra ostrej rywalizacji na wymagającym międzynarodowym rynku pracy naród, który wysyła do gry tylko najlepszych zawodników, a cała reszta może tylko patrzeć i podziwiać co robią tzw. czempiony. Świetnie ten problem wyraziła tu na P24 kiedyś pewna uczennica, zapytując co z tzw. "tłumem koniecznym"? Co ma w planach starostwa robić ten "tłum konieczny", ta cała reszta uczniów nienagrodzonych, którzy również cały rok pracowali? Wszak jako kraj nie możemy sobie pozwolić aby tylko elity wypracowywały GDP. Dlaczego nie udało się zaktywizować wszystkich uczniów, a tylko jednostki? Dlaczego nagradza się pojedyncze osoby a nie całe uczniowskie zespoły? Dlaczego tematyka olimpiad przedmiotowych jest tak słabo skorelowana z problemami współczesności, a więc technologia, wynalazki, matma, fizyka, inwencja i wyobraźnia? Kiedy skończą się konkursy wiedzy o patronach szkół i o pamiętnikach Świętych, a zaczną konkursy w kierunkach ścisłych? O jakie "aktywne działania na rzecz szkoły" tutaj chodzi? Czy działalność społeczna i charytatywna uczniów raczej podnosi czy może obniża ogólny poziom wykształcenia, np. w naukach ścisłych? Najważniejszym zadaniem uczniów jest nauka, a nie kwestowanie w szczytnej intencji!!!
zły24.06.2017, 17:19
Dawniej nagrodą było przytulenie rodzica za dobre świadectwo.Paskiem w tyłek za złe.To była motywacja.Teraz się nagradza i motywuje za nic.Takie czasy,efekty jak widać,żadne.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl