03.07.2017, 16:54 | czytano: 1137

Inauguracja X Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

Już po raz dziesiąty wystartował festiwal pod nazwą „Muzyka nad Zdrojami”. W kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Jaworkach odbył się pierwszy z sześciu zaplanowanych koncertów, zatytułowany "Żywot człowieka wg. Reja. Głos i lutnia".
Zgromadzonych w jaworczańskiej świątyni gości przywitał najpierw ksiądz Maciej, a potem dyrektor wykonawczy festiwalu Rafał Monita, który podziękował wszystkim za przybycie zaprosił na ten i kolejne koncerty.
Podczas inauguracji jubileuszowej odsłony festiwalu organizatorzy zaproponowali melomanom koncert, w którym wystąpiła znana wszystkim miłośnikom szczawnickiej imprezy sopranistka, a zarazem dyrektor artystyczna festiwalu Katarzyna Wiwer. Na lutni renesansowej akompaniował jej Henryk Kasperczyk.

Teksty Mikołaja Reja z "Żywotu człowieka poczciwego" interpretowane przez Katarzynę Wiwer, przeplatane były utworami muzyki renesansowej.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak, a partnerami są: Oficyna Artystyczna Astraia, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Parafia św. Wojciecha w Szczawnicy, Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy oraz burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgody.

Joanna Dziubińska, pieniny24
zobacz także
komentarze
do: ja04.07.2017, 08:18
Co cię to obchodzi czy był ktoś?
Bardzo dobrze że nie pokazują kto był bo to ich prywatna sprawa.
Popatrz na zdjęcia z imprez w Nowym Targu tam robią tylko zdjęcia osób które przyszły coś obejrzeć lub wysłuchać. Dużo ludzi nie chodzi na imprezy przez takie "obfotografowanie" pseudofotografów.
ja03.07.2017, 22:09
a byli tam jacyś ludzie , czy tylko ta trójka?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl