04.07.2017, 13:43 | czytano: 2227

TRIADA w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)

Krościenko stało się mekką biegaczy górskich z całej Polski. Właśnie tam odbywała się Letnia TRIADA, organizowana przez Fundację Kocham Góry, RUNONLINE.pl oraz Stowarzyszenie Biegowe Pogórze- Bartkowa.
W sobotę rano zawodnicy biegali po trasach w Beskidzie Sądeckim. O 21.00 wystartował nocny bieg po Pieninach. Po południu obok Amfiteatru Pod Wierzbą biegali najmłodsi zawodnicy- dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej. Natomiast w niedzielę biegacze pokonywali dystanse 22km i 34km w Gorcach.
Gdy zawodnik pokonał dystanse we wszystkich trzech pasmach górskich- Pieninach, Gorcach oraz Beskidzie Sądeckim zostawał Finiszerem TRIADY. Istniała również możliwość wybrania dystansu SOLO. W trakcie trwania zawodów nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali: Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Krościenka.

Reklama


Celem TRIADY jest promocja walorów przyrodniczych Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego, popularyzacja zdrowego trybu życia oraz wzrost świadomości ekologicznej i konieczności ochrony przyrody.

TRIADA- Bieg Etapowy, polegający na ukończeniu trzech dystansów w trzech różnych pasmach górskich(w Beskidzie Sądeckim, Gorcach i Pieninach) w ciągu dwóch dni.

Partnerem medialnym imprezy był portal Pieniny24 oraz Podhale24.

Weronika Błażusiak, fot. Weronika Błażusiak, GCK
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl