19.07.2017, 14:30 | czytano: 1203

Podwójna inauguracja - 8. Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum"

W najbliższą sobotę 22 lipca o godzinie 19:00 w Krościenku n. Dunajcem rozpocznie się 8. Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum". Koncert zapowiada się niezwykle ciekawie i nietypowo, albowiem oprócz muzyki organowej we wnętrzu kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza zabrzmią również dudy szkockie.
Będzie więc to dialog dwóch instrumentów dętych: potężnych organów i niemniej potężnych brzmieniem, choć trzymanych w ręku, dud. Na organach zagra Marek Stefański, uznany krakowski organista, ceniony interpretator i improwizator muzyki organowej, a na dudach szkockich autentyczny dudziarz z jednego z najstarszych szkockich klanów dudziarzy, Lindsay Davidson. Usłyszeć będzie można oczywiście muzykę wielkiego J.S. Bacha, a także autentyczne szkockie kompozycje oraz wspólną improwizację dwóch wspaniałych artystów.
W kalendarzu koncertowym Festiwalu nie może zabraknąć koncertu w przepięknym starym kościele przy Rynku w Krościenku n. Dunajcem. To idealne miejsce dla muzyki kameralnej. Obok organów, o autentycznym historycznym brzmieniu, przy których ponownie zasiądzie krakowski wirtuoz Marek Stefański, wnętrze tej uroczej świątyni wypełnią dźwięki harfy. Zagra na niej znakomita krakowska harfistka Irena Czubek-Davidson. Warto niedzielne popołudnie spędzić w pięknym, pełnym zabytków i przywróconym do blasku dawnej świetności starym krościeńskim kościele. Koncert rozpocznie się 23 lipca o godzinie 17:00.

Organizatorem Festiwalu jest Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic. Koncerty odbywają się dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Gminę Krościenko n. Dunajcem.

organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl