11.08.2017, 13:11 | czytano: 2242

Parowozem pod Tatry

Na zakończenie długiego wakacyjnego weekendu, we wtorek 15 sierpnia na trasę z Chabówki do Zakopanego wyruszy historyczny skład pociągu który będzie promował Małopolskie atrakcje turystyczne i dziedzictwo historyczne.
Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.


Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.Skład pociągu zestawiony z parowozu OKz32-2 z 1934 roku oraz zabytkowych wagonów z lat 1923 – 1960. Parowozy tego typu zostały zbudowane w latach 1934-1936 w liczbie 25 sztuk z myślą o trasie Chabówka – Zakopane. Zatem, będzie to autentyczny powrót do historii.Pasażerom towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe – występ góralskiego zespołu muzycznego, regionalny poczęstunek czy też zwiedzanie atrakcji Zakopanego w towarzystwie przewodników. W pociągu będą także rozprowadzane informatory o najważniejszych małopolskich atrakcjach turystycznych.


"Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Pociąg odjeżdża z Chabówki o 9:24 i zatrzyma się na stacjach w Nowym Targu (od 10:20 do 10:55) oraz w Zakopanem (od 11:40 do 15:26) – w tym czasie będzie możliwość zwiedzenia składu pociągu oraz otrzymania gadżetów i upominków" - informują członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.
Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

Szczegółowy program przejazdu do pobrania na stronie www.kolejegalicyjskie.pl

mat. prasowy, opr.s/
zobacz także
komentarze
Made in China15.08.2017, 11:53
Przynajmniej się nie psują jak te nowe Pen-dolina kupione przez PO.
To jo11.08.2017, 13:46
Czy ten pociąg będzie ekologiczny na gaz.Bo jak nie to kary się posypią i smog w Nowym targu będzie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl