30.08.2017, 12:41 | czytano: 1911

Narodowe Czytanie w Nowym Targu

arch. Podhale24
W niedzielę 3 września o godz. 12:00 na scenie nowotarskiego Rynku odbędzie się wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie.
Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tej edycji to właśnie "Wesele" Wyspiańskiego zebrało najwięcej głosów, pokonując "Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, Pamiątki Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskiego Juliusza Słowackiego.
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Tagu podobnie jak w poprzednich latach przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, jednak tym razem wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu przygotowała dla Państwa coś szczególnego. W bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielą się m. in. Burmistrz Grzegorz Watycha, Bolesław Bara, Krzysztof Łapsa, Urszula Starzyk, Zofia Sokołowska, Tomasz Zieliński, Mirosław Spera.

Nietypowe jest również miejsce, spotykamy się na scenie nowotarskiego rynku, jest więc możliwość abyście Państwo dołączyli do nas i razem z Nami spędzili to niedzielne popołudnie. Warto usłyszeć jak brzmi jeden z najwybitniejszych polskich utworów w nowej i zupełnie nieznanej odsłonie.

źródło: MBP w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl