05.09.2017, 17:27 | czytano: 3267

Chochołowskie Targi Cieśli udane. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje (zdjęcia)

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w Chochołowie pod hasłem "Podhalańska tradycja budowy domów i nowoczesność", odbywały się I Ogólnopolskie Targi Cieśli.
W targach udział wzięli producenci narzędzi, maszyn i materiałów wykorzystywanych w ciesielstwie i budowie domów z drewna oraz cieśle. Celem targów była wymiana doświadczeń, promocja zawodu, z którego górale słyną w całej Polsce, zaprezentowanie nowych technologii i nowinek. Zorganizowane zostały również zawody dla cieśli i msorzy.


W niedzielę, na zakończenie targów, przyszła pora na podziękowania. Starosta Krzysztof Faber dziękował Józefowi Zborowskiemu, głównemu organizatorowi, za to, że podjął się trudnego wyzwania, wszystkim tym, którzy zgodzili się sponsorować imprezę i zostać wystawcą. - Myślę, że drugie targi odbędą się za rok w Chochołowie, ale z lepsza pogodą - dodał starosta.Podjęcia trudu organizacji - Józefowi Zborowskiemu i Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu, które włączyło się w organizację - gratulował też wiceminister finansów Wiesław Janczyk, który sprawował na targami honorowy patronat.. - W tym regionie ,gdzie ta branża tak silnie się rozwija, brakowało takiego wydarzenia - podkreślał minister.

- Myślę, że oprócz pogody, to wszystko się udało – dodał na koniec Józef Zborowski, dziękując cieślom, wystawcom, gościom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację targów.r/
zobacz także
komentarze
Tołhaj07.09.2017, 15:08
Były udane z powodu deszczu , gdyby nie padało to bysie nie udały hi hi .Może udane dla tego że patronat sprawował wiceminister . Udział pospólstwa i czeladzi nie miała znaczenia .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl