10.09.2017, 10:17 | czytano: 2668

Olimpiada Strażaków już za kilka dni

W sobotę 16 września w Szczawnicy na Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole rozpocznie V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Przez dwa dni strażacy ochotnicy z całego kraju w tym z Małopolski będą rywalizować na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej, która usytuowana jest wokół górnej stacji kolejki linowej na naturalnie zróżnicowanym terenie górskim.
Na oryginalność i atrakcyjność Olimpiady strażackiej wpływa nie tylko miejsce, w którym organizowane są zmagania, ale także inny przebieg konkurencji, niż na typowych zawodach strażackich.
Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród strażaków. Jak informują organizatorzy, w tym roku najwięcej zgłoszonych drużyn jest z województw: lubelskiego, śląskiego podkarpackiego i małopolskiego. Będą też strażacy z województwa opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

Udział w zawodach można zgłaszać do 13 września br. Wszelkie informacje na temat Olimpiady dostępne są na portalu społecznościowym FB: Osp-sport.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl