23.09.2017, 09:08 | czytano: 3196

V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP za nami (zdjęcia)

Fot. Jarosław Krajewski
W Jaworkach odbyła się piąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP.
Na terenie Areny Narciarskiej Jaworki - Homole do rywalizacji wystartowali strażacy ochotnicy z całej Polski. W szranki stanęły 63 drużyny z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.
Przybyłych do Jaworek strażaków przywitał prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego  ZOSP RP w Małopolsce i poseł Edward Siarka, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda oraz organizator i pomysłodawca imprezy Dariusz Tokarski.

Strażacy startowali w pięcioosobowych drużynach, z podziałem na druhny, druhów i drużyny mieszane, pokonując tor przeszkód składający się z kilkunastu kolejnych zadań. Niestety mocno padający deszcz pokrzyżował plany organizatorów i z uwagi na bezpieczeństwo startujących trzeba było skrócić trasę zawodów o kilka konkurencji, m.in. o bieg po 100 schodach. Walka na torze przeszkód była ciężka i zacięta, ale widać też było, że zawodnicy dobrze się bawią.
Tradycyjnie odbyły się też Strażackie Mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas oraz wybory strażackiej Miss. Można było także podziwiać przepędzanie owiec, napad zbójników oraz walkę na szable zaprezentowaną przez Klub Oręża Dawnego z Nowego Targu.

Na zakończenie olimpiady zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu ratowniczego oraz czeki pieniężne od Zarządu Głównego ZOSP RP.

V Olimpiada Strażacka odbyła się pod  patronatem prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego  ZOSP RP w Małopolsce Edwarda Siarki ,wicemarszałka województwa małopolskiego  Stanisława Sorysa oraz starosty powiatu nowotarskiego  Krzysztofa Fabera. Organizatorami i pomysłodawcami zawodów byli druhowie Zbigniew i Dariusz Tokarscy ze Szczawnicy, Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie, Powiat Nowotarski, a partnerem była Arena Narciarska Jaworki-Homole, gdzie odbywały się zawody. Imprezę prowadził Jacek Śliwiński.

Kolejne zmagania strażaków odbędą się w lutym przyszłego roku podczas VI Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.
Wyniki rywalizacji:

DRUHOWIE:

1.Kamień łódzkie
2.Zubrzyca Dolna małopolskie
3.Czerna małopolskie
4.Ciche Górne 1 małopolskie
5.Ptaszkowa małopolskie
6.Dziećkowice śląskie
7.Sławno łódzkie
8.Piekielnik małopolskie
9.Dobrodzień opolskie
10.Złotniki I podkarpackie
 
DRUHNY:
1.Ptaszkowa małopolskie
2.Gogołów podkarpackie
3.Giedlarowa podkarpackie
4.Jastrzębie Górne śląskie
5.Ząb małopolskie
6.Żalin lubelskie
7.Miłakowo warmińsko-mazurskie
 
MIXT:
1.Giedlarowa I podkarpackie
2.Giedlarowa II podkarpackie
3.Skrzyszów śląskie
4.Grodziec dolnośląskie
5.Kąkolewnica lubelskie
6.Ostrówek lubelskie
7.Gogołów podkarpackie
8.Biedaczów podkarpackie
9.Kamienowola lubelskie
10.Brzezinka małopolskie

Joanna Dziubińska, fot. Jarosław Krajewski / JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl