02.10.2017, 18:01 | czytano: 4490

Mundurowi z Zakopanego i Nowego Targu wykręcili dla Marcina 142 kilometry

W ramach sztafety rowerowej " Kręcimy dla Marcina – Mundur na rowerze", podczas której przedstawiciele służb mundurowych okrążają na rowerach całą Polskę w celu zbiórki pieniędzy dla chorego policjanta, swoją cegiełkę dołożyli policjanci i strażacy z Zakopanego oraz Nowego Targu.
Pięciu policjantów z Zakopanego, jeden z Nowego Targu oraz dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem pokonało trasę Nowy Targ - Żywiec. W składzie drużyny z Podhala znaleźli się: Paulina Paluch, Przemysław Sobień, Piotr Jopek. Tadeusz Stopka. Michał Gatlik i jeden policjant z Nowego Targu – Paweł Jarosz Dołączyli też zakopiańscy strażacy - Janusz Haniaczyk i Grzegorz Worwa.
Na odcinku Nowy Targ- Zakopane w sztafecie dzielnie brał udział 8-miesięczny Gniewko, który z pewnością pozostanie najmłodszym uczestnikiem wydarzenia. Dalszy odcinek Gniewko przebył już w wozie technicznym, ale najwyraźniej tam był bardziej potrzebny.

Funkcjonariusze stawili się w Żywcu już po zmroku, gdzie przekazali symboliczną bransoletkę kolejnym uczestnikom sztafety. Naszym rowerzystom serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania należą się Gniewkowi, który - co widać na załączonych zdjęciach- bardzo dzielnie zniósł trudy podróży.Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Symboliczna opaska przemierza całą Polskę przekazywana kolejnym funkcjonariuszom służb mundurowych zaangażowanych w pomoc choremu policjantowi KWP Rzeszów - Marcinowi.

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:
Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/ a także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.

opr.s/js/ zdj. KPP w Zakopanem
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
łapa03.10.2017, 12:27
Brawo Paweł!! należy dbac o kolegów z branzy;-)
Adaaa03.10.2017, 08:50
Super sprawa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl