22.10.2017, 15:10 | czytano: 2173

9 medali dla podhalańskich sportowców na Małopolskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Krakowie (zdjęcia)

Na obiektach krakowskiej AWF odbyły się regionalne zawody Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które zgromadziły ponad 100 uczestników. W zawodach wystartowało 6 sportowców z niepełnosprawnością z Zakopanego, Kościeliska, Witowa i Nowego Targu, regularnie trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane.
Sportowcy reprezentowali jedyny w naszym regionie Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działający przy Fundacji HANDICAP Zakopane.
- Nasi lekkoatleci zdobyli się 3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale w biegach na 100 m i skoku w dal. Była zacięta walka, rekordy życiowe i radosna atmosfera sportowa. Osiągnięte wyniki dają naszym sportowcom szansę na udział w ogólnopolskich zawodach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce. Nasi medaliści to Antoni Wiercioch (2 złota), Krystian Kicmal (1 złoto), Patrycja Strama (srebro i brąz), Rafał Świczkowski (srebro i brąz), Klimek Zięba (brąz) i Kuba Kaim (brąz). Gratulujemy naszym Mistrzom, dziękujemy Trenerom, Rodzinom i Opiekunom za pomoc, najlepszy doping na stadionie i współtworzenie atmosfery wielkiego święta sportowców z niepełnosprawnością - komentuje Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes fundacji.

opr.s/ zdj. HANDICAP Zakopane
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl