12.12.2017, 20:25 | czytano: 2195

O kondycji folkloru w Maruszynie (zdjecia)

Dyskusja o kondycji folkloru góralskiego była głównym tematem spotkania, które odbyło się w Maruszynie.
Wydarzenie to rozpoczęło się mszą św. Potem zebranych w remizie oficjalnie przywitała Krystyna Rychtarczyk-Szczypta, prezes oddziału Związku Podhalan w Maruszynie oraz zaprosiła wszystkich na poczęstunek. Gości zabawiał swoim tańcem zespół Zyngierki.
Głównym punktem warsztatów była dyskusja o kondycji folkloru góralskiego pt. „Tradycja nieutracona”. Prezentacja multimedialna zawierała między innymi zbiór starych fotografii przedstawiających górali w strojach z XIX wieku.

Przed zebranymi wystąpiła także Justyna Marusarz z Maruszyny, która zagrała na wiolonczeli. W dalszej części programu zaprezentowały się „Marusynianki” ze swoim skeczem pt. „A syćko przez tom werede”, który rozśmieszył zebranych do łez. Po wspólnym obiedzie odbyły się warsztaty śpiewu i tańca a impreza zakończyła się posiadami.

Organizatorem wydarzenia był Związek Podhalan Oddział w Maruszynie oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Zarządem Głównym Związku Podhalan w Polsce w ramach realizacji projektu „Szlak Kultury Wołoskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju regionalnego.

Opr. i fot.: GCKPiT
Może Cię zainteresować
komentarze
gorol13.12.2017, 08:30
basiu jestescie fajne tak trzymac
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl