13.12.2017, 14:15 | czytano: 1392

Tysiąc paczek z dobrego serca

Za nami czwarta mikołajkowa edycja świątecznej akcji dedykowanej osobom chorym na mukowiscydozę. W tym roku zbiórka produktów spożywczych oraz darowizn finansowych odbyła się Mszany Dolnej, Rabki-Zdroju, Nowego Targu, Zakopanego oraz w Łodzi i nadmorskich Mościskach.
Udało się zebrać ponad osiem tysięcy sztuk produktów spożywczych oraz kwotę 15839,24 zł, z których będziemy mogli przygotować około 1000 świątecznych paczek dla chorych w całej Polsce.
Jako pierwsi mikołajkowe podarunki otrzymali pacjenci przebywający w tym czasie na leczeniu w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju oraz Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym. Kolejne paczki są przygotowywane i na bieżąco rozsyłane do podopiecznych PTWM.

W wybranych szkołach podstawowych i przedszkolach zbiórki potrwają do świąt. - Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Jej sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania wolontariuszy rekrutujących się z okolicznych szkół i harcerzy, otwartości właścicieli sklepów, w których prowadziliśmy zbiórkę, a przede wszystkim hojności darczyńców. To dzięki Wam mamy szansę wywołać uśmiech na twarzach osób nieuleczalnie chorych – dziękują organizatorzy akcji.

oprac. r/ materiały prasowe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl