21.12.2017, 16:06 | czytano: 919

„Hotelarz” na rzecz zakopiańskiego hospicjum

Od czterech lat uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem uczestniczą w kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz drugi z rzędu szkolne działania zostały docenione przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, organizatora kampanii.
Uczniowie działający pod opieką nauczycieli - Agaty Maraszewskiej i Katarzyny Szurlej zdobyli główną nagrodę w małopolskiej edycji kampanii. Nagrodą jest czek o wartości tysiąca złotych, którą szkoła postanowiła przekazać na rzecz działającego w Zakopanem Hospicjum Jezusa Miłosiernego.
Uroczystość przekazania czeku odbyła się wczoraj, w świątecznej atmosferze, którą stworzyli pracownicy Hospicjum, kierowanym przez doktor Annę Węglarz. W spotkaniu przy choince, świątecznych łakociach i zapachu zbliżających się Świat uczestniczył także Ks. Infułat Stanisław Olszówka oraz pracownicy Hospicjum, którzy przygotowali uroczystość dla uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za dobre słowo, poczęstunek oraz wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła spotkaniu.

"Z ogromną przyjemnością przekazaliśmy naszą nagrodę na ręce osób, które podejmują tak szlachetną działalność. Czek, który przekazaliśmy, otrzymał od Pani Doktor Węglarz piękną nazwę - „PRZYŁÓŻ DO RANY”... Pieniądze z nagrody Hospicjum postanowiło przeznaczyć na zakup materiałów opatrunkowych, niezbędnych do opatrywania ran odleżynowych, które pojawiają się na ciałach pacjentów. Mamy ogromną nadzieję, że przyczynimy się do tego, by czas Świąt Bożego Narodzenia był dla wszystkich pacjentów Hospicjum, czasem spokoju, nadziei, a przede wszystkim czasem pozbawionym bólu i cierpienia" - komentują przedstawiciele "Hotelarza".

opr.s/
komentarze
Władysław22.12.2017, 18:48
Dużo zdrowia i pomyślności dla p.Dr. Anny Węglarz,oraz zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl