22.12.2017, 18:38 | czytano: 2463

Nowotarska Choinka Marzeń - dla dzieci przygotowano blisko 300 paczek

zdj. Szymon Pyzowski
"III Edycja Nowotarskiej Choinki Marzeń zakończyła się sukcesem. Wszystkie dzieci otrzymały paczki, tym samym zostały spełnione ich marzenia" - ogłosili organizatory akcji.
- Kilkanaście baniek nie zostało zerwanych, lecz aby dzieci były w pełni szczęśliwe pozostałe prezenty zostały zakupione przez Parafie p.w. Św. Jana Pawła II oraz przez panią Zofie Daczynską. Jest to duże wsparcie dla rodzin, które niejednokrotnie borykają się z bardzo ograniczonymi środkami, a w porze przedświątecznej są one jeszcze bardziej ograniczone - podkreśla Anna Tylka.
W sumie przygotowano i przekazano rodzinom 294 paczki. Najpierw trafiły one do szkół, skąd odebrali je rodzice.

- Zdajemy sobie sprawę, że parę marzeń dzieci było trochę wygórowanych, wyciągniemy z tego wnioski i w następnych latach taka sytuacja się nie powtórzy. W imieniu organizatorów i współorganizatorów składamy serdeczne podziękowania za włączenie się do tak wspaniałej Akcji, przekazanie cudownych prezentów, życzeń dla dzieci na kartach świątecznych przypiętych do paczek, okazane serce, które da wiele uśmiechu, radości, spełni marzenia dzieci ofiarowując prezent pod choinkę - dodaje inicjatorka akcji.

Główni organizatorzy Nowotarskiej Choinki Marzeń to Anna Tylka i parafia pw. św. Jana Pawła II. Projekt wsparli: Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska Steg, Starosta Powiatu Nowy Targ Krzysztof Faber, Poseł na Sejm Edward Siarka, Dyrektor MOK Bolesław Bara.

Bańki zaprojektowała Maria Chmielowska Szymoniak, pomogli je wykonać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Parafii pw. Św. Jana Pawła II.

opr. s/ zdj. Szymon Pyzowski
komentarze
Jan k24.12.2017, 10:53
Niestety formuła słaba w dobie 500+
zniesmaczona23.12.2017, 11:51
jeśli nic nie zmienicie to za rok niezerwanych baniek będzie jeszcze więcej...sory, ale nie znam dziecka, które pod choinkę dostaje takie drogie prezenty jak te z baniek. w zeszłym roku zerwałam bańkę, w tym nie, bo nawet swoim dzieciom nie kupuje takich wypaśnych prezentów. Postawiło mnie to w bardzo niezręczneij sytuacji, że chcąc pomóc, musiałam się potem nieźle głowić jak wybrnąć z syutuacji kiewdy nie stać mnie na prezent za parę stów
com23.12.2017, 06:46
W dobie 500+ i innych dodatków na pewno rodzinom brakuje... Raczej są przyzwyczajone do tego że skoro można to dlaczego nie wyciągnąć od innych więcej za nic?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl