12.01.2018, 11:08 | czytano: 3533

Skaldowie w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
W Sanktuarium Marki Bożej Ludźmierskiej z koncertem kolęd wystąpiła legendarna grupa Skaldowie.
Zespół znany z takich przebojów jak "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał " czy "Nie domykajmy drzwi" wystąpił przed publicznością z koncertem zatytułowanym "Moje Betlejem", na którym wykonał kolędy i piosenki do słów zmarłego niedawno poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, autora słów m.in. do Nieszporów Ludźmierskich.
Na Podhalu Skaldowie znani są m.in. inspiracji muzyką góralską, przeboju "Krywaniu, Krywaniu", a i podczas koncertu nie zabrakło akcentów góralskich. Ze Skaldami wystąpiła ludźmierska schola.

"To były rekolekcje prowadzone przez Jana Budziaszka. Niesamowite świadectwo wiary i ufności. Perkusista zaświadczał o tym, że najtrudniej było mu nauczyć się przebaczenia. Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada ci, jeśli nie narodzi się w tobie. Pełen kościół ludzi niemalże z zapartym tchem słuchał Budziaszka, Jacka, Andrzeja i Gabrysi Zielińskich. I scholi ludźmierskiej - młodych oazowiczów, którzy wyćwiczyli pięknie i śpiewali ze Skaldami. Bogu niech będą dzięki za takie świadectwa wiary" - podsumowują koncert organizatorzy w artykule podsumowującym koncert na stronie internetowej Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu.

r/ źródło: SM w Ludźmierzu, zdjęcia Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
para16.01.2018, 17:45
Amen i na wieki wieków.
Emeryt12.01.2018, 18:04
Dinozaury!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl