17.01.2018, 21:48 | czytano: 3656

Od piątku biegacze będą mogli korzystać z zimowego stadionu narciarskiego

zdj. UG Nowy Targ
W piątek przed południem na stadionie sportowym LKS Huragan Waksmund - nastąpi oficjalne otwarcie zimowego stadionu narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży.
- Z inicjatywy Klubu Sportowego Huragan Waksmund przy wsparciu Gminy Nowy Targ na stadionie powstała 400 m oświetlona trasa narciarstwa biegowego z 2 śladami do klasyka oraz torem do łyżwy, która służyć będzie przede wszystkim dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Nowy Targ realizującym program narciarstwa biegowego organizowany od 3 lat przez Gminę Nowy Targ - przypomina Marcin Kolasa, zastępca wójta Gminy Nowy Targ.


Dodatkowo w godzinach południowych i wieczornych dzięki oświetleniu z obiektu będą mogli korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający nowotarską gminę.

Przygotowanie trasy możliwe było dzięki pomocy partnerów: firmy Supersnow, która udostępniła profesjonalny przenośny sprzęt do śnieżenia trasy oraz firmie Stacja Narciarska Długa Polana , która zapewniła profesjonalną obsługę urządzeń do śnieżenia.

opr. s/ zdj. UG Nowy Targ
zobacz także
komentarze
qwerty19.01.2018, 15:05
Do "Podatnik": tak, o to właśnie pytam. Intencją oczywiście nie było uzyskanie odpowiedzi, tylko zmuszenie do pewnego rodzaju refleksji, ale skoro sam rozmówca wywołał się do tablicy, to tej odpowiedzi teraz się domagam, gdyż Podatniku nie odpowiedziałeś - poza stekiem inwektyw wobec urzędników. Uważam, że trzeba mieć straszny tupet, by płacąc w UG co roku parę złotych podatku, udzielać sobie prawa do destrukcyjnej krytyki i stawiania twierdzeń, że środki finansowe wydawane są nieodpowiednio - bo robi się stadion biegowy dla dzieci, a taki właśnie sens miał Twój poprzedni post. Zdajesz sobie sprawę jaki był w ogóle koszt tego? Czy wiesz, kto i w jakim zakresie to finansował? Wiesz, ile osób i firm było w to wolontaryjnie, beż żadnego wynagrodzenia, zaangażowanych? Jeżeli nie wiesz - na co stawiam - to nie wypisuj głupot, a jeżeli wiesz, i takie rzeczy wypisujesz - co byłoby znacznie gorsze, no to cóż, taka polemika jest na żenującym poziomie i nie będę jej prowadził. A może Ty szanowny Podatniku coś zaproponujesz? Na co te kwoty wydatkować? Na co spożytkować, te kilkaset złotych, które pewnie UG będzie musiał dołożyć (o ile w ogóle) do tego przedsięwzięcia, które jak się dowiadujemy z artykułu - realizowane jest przy udziale Huraganu i firm prywatnych. Co zrobić innego za tych "kilka stówek" żeby móc to zaproponować dzieciom i młodzieży? Żeby był efekt zbliżony do osiągniętego, a mianowicie, że przez kilka tygodni każdy będzie mógł pobiegać na nartach za darmo. Odpowiedz proszę. Zaproponuj coś. Zadeklaruj pomoc. To, jaki zawód wykonuję, pozostaje całkowicie obojętne wobec pytań, która postawiłem wcześniej. Podobnie jak wysokość podatków płaconych przeze mnie. Ja się nie podejmuję tego typu krytyki, bo byłoby to bezczelne wobec tych, którzy coś faktycznie robią. Postem zwracam się do wszystkich ukrytych krytyków, udzielających się pod tym postem. Pokażcie jakąkolwiek alternatywę, zróbcie coś innego. W przeciwnym razie nie macie prawa do wypowiedzi. Bo to jest skandal po prostu, by fajna inicjatywa, realizowana przez wiele osób, instytucji i firm, była przez Was zawistników tak drastycznie tępiona.
podatnik do gwerty !19.01.2018, 10:39
Pytasz czy mój podatek uprawnia mnie do zadawania pytań ! ? Podejrzewam ze jesteś urzędasem który nie wpłaca ani grosza podatku do budżetu bo
każdy urzędas jest tylko biorcom na te jego duże wypłaty ludzie muszą narobić na całą ta rozrośnięta do granic absurdu armie urzędasów którzy za nic nie odpowiadają i robią co chcą !
elka19.01.2018, 09:36
BRAWO !!! Zimowy Huraganowy w Waksmundzie!!

Można ? Można !!! Nie ino piłkę kopać, ale wykorzystać inaczej!

A na środku proponuję lodowisko.

Wolę jak moje podatki idą na takie dzieła niż na ośmiorniczki albo Madery...
sadzpal19.01.2018, 07:23
A w Waksmundzie po staremu.Jak jest jakiś dobry pomysł,obojętnie w jakiej dziedzinie,ale nie pochodzi od pana W. to w stu procentach musi być be.Co do murawy na Huraganie,to Ci co o tym piszą,nie byli na stadionie od ładnych paru lat i ich troska wydaje się śmieszna:)
qwerty18.01.2018, 21:21
A ja mam pytanie do "Podatnik", czy wysokość wpłacanego przez niego podatku aby na pewno uprawnia do zadawania tego typu pytań? P.S. Nie ma potrzeby publicznie odpowiadać.
OP18.01.2018, 19:16
Pożyjemy zobaczymy. Jak na razie zima jest jaka jest śniegu jak na lekarstwo. Pieniądze w samorządzie to nie wszystko jest jeszcze krzewienie kultury fizycznej dbanie o rozwój mieszkańców i wiele innych zadań do których ten wydatek można zakwalifikować. Nasze dzieci dzięki takim inicjatywą mogą spróbować czegoś nowego i jeżeli 1 na 10 zarazi się taką formą spędzania wolnego czasu to już będzie sukces malutki ale zawsze. Część mieszkańców tego nigdy nie zrozumie byli wychowani w innych trochę mniej skomplikowanych internetowo i medialnie czasach dla nich ważna jest kolejna wyżwirowana droga do pola czy załatana dziura w drodze no i w porządku. Ale trzeba iść z duchem czasu nie wszystkich stać aby zabrać dziecko do Białki na wyciąg. Tu dzieciaki dostają narty instruktora i trasę za darmo i to jest super. Dzięki takim umiejętnością nie będą czuć się gorzej jak pojadą na studia czy do pracy w wielkim mieście będą mogli dyskutować na równi z tymi których stać na różne wyjazdy itd. Takie inicjatywy otwierają okno na inny świat. Także dajcie spokój z tymi kosztami i wyborami fajnie że coś na tych wioskach się dzieje. A murawie nic nie będzie a jeśli nawet to Huragan sobie z nią poradzi.
sadza18.01.2018, 14:48
Sadza , do sadzy !

Wymień mi co to Wice wójt zrobił społeczne ? :)
Podatnik18.01.2018, 14:09
Mam pytanie do Pana wójta Smarducha , czy pan Wice konsultował to z Panem na wydawanie kasy podatników na takie podobne inicjatywy czy robi sam co chce ?
Jaa J.18.01.2018, 13:56
Ja nie moge.... Zrobia cos to zle nie zrobia to tez zle.... Nie dogodzi nikomu....
do sadzy18.01.2018, 13:49
życzę Ci żebyś 1/10 z tego co Kolasa robi społecznie robił- wtedy byś mniej pitolił bo nie miałbyś na to czasu
Wicher18.01.2018, 13:40
Ohooo ! Wybory się zbliżają ! :)
sadza18.01.2018, 12:32
sadza do OP !

Jeśli myślisz że zrobienie trasy na murawie stadionu przyciągnie rzesze dzieci to się nie mylisz ? Mam pomysł żeby Wice Wójt pomyślał aby zrobić przy każdym domu trasy może frekwencja będzie :) A co tam ludzie za to zapłacą bo Wójt na pewno ani grosz ze swojego nie da !
sadza18.01.2018, 12:21
Sadza do OP !

Zgadza się że dziesięć lat temu dzieci wykorzystywały górki i co się dało i nie me było tras na murawie , ale nie oto mi chodzi ! Może byś się zaciekawił ile to kosztowało podatników , bo dobrze się wydaje nie swoją kasę na kampanie bo wybory niedługo !
biegaczka18.01.2018, 11:22
W Mieście powinni zorać stadion Józefa i zrobić tam solidny stadion biegowy , bo w mieście więcej , zdecydowanie więcej biegaczy jak kopaczy . Widocznie lepiej za darmo udostępniać boisko i obiekty panu WW niż udostepnić go biegaczom ?
Do Stasia komentasia18.01.2018, 10:48
Stasiu lepiej napisz kiedy załatwisz te obiecane w wyborach obniżki opłat za wypisy z rejestru gruntów w starostwie bo na razie to podrożały! i kiedy nie będzie kolejek w szpitalu bo to też obiecywałaś. I na tym się skoncentruj a nie na torpedowaniu fajnych inicjatyw dla dzieci, przygotowanych przez klub sportowy a nie przez gminę. I sam coś w końcu zrób, nie tylko podwyżki diet dla radnych powiatowych!!!
OP18.01.2018, 10:29
Super pomysł. Gratulujemy Panie Wójcie.
Do Sadza smog jest od 30 lat (w tedy był jeszcze większy bo doprawiony kuśnierką) a jeszcze 10 lat temu na każdej górce dzieciaki jeździły na nartach i sankach a teraz siedzą pod ochroną w domu przed ekranami TV, telefonów, tabletów nie wiem co lepsze sam sobie odpowiedz na to pytanie zanim skrytykujesz.
iko18.01.2018, 08:45
Super sprawa!! A Nowy Targ znowu w tyle. Na pewno tam będę jeździć wieczorem po pracy.
A smog to produkuje każdy, każdy, każdy ten z miasta i ze wsi.
Jan Z18.01.2018, 08:33
Panie Burmistrzu nie wstyd troszkę?
MMi18.01.2018, 06:19
A przystanek Długa Polana zamiast robić trasę w okolicach swojej lokalizacji (przy granicy Nowego Targu z Waksmundem), którą opisuje na swojej stronie internetowej wprowadzając w błąd potencjalnych użytkowników pcha się w centrum smogu niemonitorowanego. Nieładnie.
Szopen17.01.2018, 23:40
Sadza, smogiem na wsiach się nikt nie przejmuje bo na wsiach nie ma polityki ;) Wystarczy to porównać z NT i zobaczyć kto stoi za "antysmogowcami". Nie nie wiadomo o co chodzi to chodzi o najbliższe wybory
sadza17.01.2018, 22:25
Mozę by tak Pan Wice Wójt Kolasa Marcin zaczął się zajmować czymś bardziej pożytecznym ? Miała być wymiana pieców na ekologiczne i co ? Ap ropo ekologi , czy Pan Kolasa ma na stanie maski przeciw gazowe żeby mieszkańcy , turyści a przede wszystkim dzieci nie zatruły się w smogu jaki panuje w Waksmundzie !?

Ciekawe co będzie z murawą na wiosnę !
SIMI17.01.2018, 22:09
a w NOWYM TARGU bedziemy czekać aż do feriii hahaha normalka..... aż otworzą KOŁO
Zobacz pełną wersję podhale24.pl