29.01.2018, 13:52 | czytano: 1309

Znamy wyniki XXXIV Muzykowania na Duchową Nutę

W weekend w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów śpiewu i muzyki góralskiej - XXXIV Muzykowanie na Duchową Nutę.
Jak podkreślają organizatorzy - Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec - celem muzykowania jest propagowanie muzyki góralskiej, a w szczególności twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego Wielkiego. "Muzykowanie ma na celu przypomnienie tradycyjnego muzykowania, chociaż w nieco zmienionej formie, dającej możliwość prezentacji muzyk góralskich, prymistów, śpiewaków i zespołów śpiewaczych z szeroko rozumianego Podhala. Muzykowanie to również okazja do wymiany doświadczeń na temat tradycyjnej i współczesnej muzyki góralskiej jak również prezentacji zapomnianych nut i śpiewek góralskich" - podkreślają.
W jury tegorocznego konkursu zasiedli: Stanisław Bukowski – przewodniczący, Aleksander Smaga – członek jury i Krzysztof Czech - członek. Jury oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

WYNIKI:

Kategoria dziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Paweł Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

II miejsce: Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Oliwia Jarończyk – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Wyróżnienie: Franciszek Topór-Futer - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane





Kategoria młodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Adam Czyszczoń z Rabki

II miejsce: Marek Długopolski z Bukowiny Osiedle

III miejsce: Piotr Zubek - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie: Maciej Świątek z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane



Kategoria dziecięca – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Mali Miętusianie” z Miętustwa

I miejsce: „Tatry” z Ratułowa

II miejsce: Duet „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

III miejsce: „Mały Zbójnicek” z Zębu

Wyróżnienie: „Siumni” z Chochołowa



Kategoria młodzieżowa – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Miętusianie” z Miętustwa

II miejsce: „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

III miejsce: „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Wyróżnienie: „Siumni” z Chochołowa,

„Bystrzanie” z Nowego Bystrego



Kategoria dorosła – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce: Zbójecko Familia

II miejsce: „Skalni” z Krakowa

III miejsce: „Sycko Gro” z Maniów

Wyróżnienie: „Podhalanie” z Ludźmierza



Kategoria dziecięca – MUZYKI:

I miejsce: Muzyka „Mali Ochotni” - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

II miejsce: Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu

III miejsce: Muzyka „Piekielnicanie” z Piekielnika



Kategoria młodzieżowa – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane prym. Andrzej Gut Mostowy

II miejsce: Muzyka Bzdyków z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Muzyka ze Szkoły Podstawowej w Harklowej

III miejsce: Muzyka „Zbójnicek” z Zębu



Kategoria dorosła – MUZYKI:

I miejsce: Muzyka Szymka Chyca Magdzinego

II miejsce: Muzyka Piotra Hazy z Olczy

II miejsce: Muzyka „Siwe Capy” z Koscieliska

III miejsce: Muzyka Władysława Takuśki z Czerwiennego

III miejsce: Muzyka Macieja Szczeciny z Olczy

Wyróżnienie: Muzyka „Skalni” z Krakowa



Kategoria dziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce: Wiktor Milaniak – „Mali Borzanie” z Boru

II miejsce: Wojciech Stosel - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Gabriela Gąsior - „Mali Borzanie” z Boru

III miejsce: Karolina Szostak – „Regle” z Poronina

Wyróżnienie: Bartłomiej Stopka – „Mali Szaflarzanie” z Szaflar,

Alicja Korkosz – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej,

Laura Skawiniak – „Mali Wróblowianie” z Wróblówki



Kategoria młodzieżowa – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce: Maria Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska

II miejsce: Daria Król – „Serdocki” z Podszkla

III miejsce: Karolina Molek - „Miętusianie” z Miętustwa

Wyróżnienie: Gabriela Chowaniec – „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej



Kategoria dorosła – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

Nagroda Specjalna: Władysław Basiorka z Cichego



Kategoria MISTRZ / UCZEŃ:

I miejsce: mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Jakub Malacina

II miejsce: mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Stanisław Gubała

II miejsce: mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Krzysztof Karpiel

III miejsce: mistrz: Bartłomiej Fatla, uczeń: Wiktoria Sąder

Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

Komisja zwraca uwagę na bardzo wysoki poziom konkursu. Cieszy również duża ilość uczestników.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.

Źródło: Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec , oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl