08.02.2018, 23:10 | czytano: 1418

Kolejny egzamin Jujutsu - tym razem zdawały dzieci i młodzież (zdjęcia)

zdj. organizatora
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gronkowie odbył się egzamin dzieci i młodzieży trenujących Jujutsu w kilku szkołach należących do Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Fizycznej "AKYAMA"
W egzaminie wzięli udział uczniowie sensei Aleksandra Kozieła ze Szkoły Walki "Yamabushi" , uczniowie sekcji "Shobu" sensei Sebastiana Westrycha oraz uczniowie sekcji "Fuji-San" prowadzonej przez sensei Jerzego Knutelskiego - razem ponad 130 osób.
Ze względu na dużą liczbę zdających egzamin podzielono na 2 grupy, pierwsza z nich rozpoczęła egzamin o godz. 14.00, a druga o godz. 15.30. Egzamin zakończył się przed 18-tą. W tym czasie uczniowie podobnie jak ich starsi koledzy tydzień wcześniej prócz siły fizycznej i ćwiczeń akrobatycznych, prezentowali: kopnięcia, uderzenia, bloki, zasłony, przewroty, trzymania w parterze, pady i rzuty.

Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej, odbyło się uroczyste pasowanie przy użyciu miecza samurajskiego - „katana”. Dla wszystkich zdających egzamin zakończył się pozytywnie, otrzymali oni dyplomy i gratulacje.

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej "AKYAMA" serdecznie dziękuje dyrektor mgr Monice Nycz za udostępnienie sali gimnastycznej.

źródło: AKYAMA
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl