03.03.2018, 19:58 | czytano: 3313

Szlaban w górze, a pociąg jedzie (video)

Fot. YouTube
Mocno zdziwił się kierowca, który dojeżdżając samochodem do przejazdu kolejowego w Rokicinach Podhalańskich, zauważył, że ze szlabanem dzieje się coś dziwnego.
Otóż jedna z zapór nie opadła i szlaban był w połowie otwarty, mimo iż nadjeżdżał pociąg. Czytelnik chwycił za telefon i nagrał całą sytuację. Nie wiadomo, czy doszło do niej wskutek awarii czy też czyjegoś niedopatrzenia.


r/
komentarze
Uwaga05.03.2018, 07:33
Przestroga dla wszystkich kierowców. Rogatka to urządzenie , awarie się zdarzają. Dlatego też należy zwracać uwagę na sygnalizatory czy światła na drągach rogatkowych. Na każdym przejeździe kolejowo-drogowym należy zachować szczególną ostrożność. Rogatki są tak wyposażone ,że zawsze coś sygnalizuje nadjezdzajacy pociąg . Wyjątkiem jest jedynie błąd dróżnika.
weź melisę04.03.2018, 17:52
Jaka sensacja? Człowieku weź coś na uspokojenie. Ja odbieram ten filmik jako przestrogę dla kierowców, by zawsze zachowywali czujność przy przejazdach kolejowych - bo podniesiony szlaban nie oznacza, że można bezpiecznie jechać.

Parafrazując ostatnie zdanie "abcdef" - czy pod każdą opublikowaną informacją musi się odezwać jakiś "zblazowany mędrzec z wiecznymi pretensjami i oskarżeniami"?
abcdef04.03.2018, 17:43
Przy prawidłowym działaniu drągi opadają i podnoszą się jednocześnie. Jeżeli jest inaczej, wówczas jest usterka urządzenia.
Jeżeli światła przed przejazdem świecą oraz drąg jest opuszczony z drugiej strony to chyba wiadome jest, że coś jest nie tak. Okazało , się, że jeden drąg nie opadł. Na filmiku słychać też sygnał ostrzegawczy z pociągu oraz widać, że jedzie wolno. Czegóż więcej do szczęścia było potrzebne?
Czy z każdego filmiku przysłanego do Redakcji trzeba robić tanią sensację ? ? ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl