12.03.2018, 19:30 | czytano: 1681

Wielkanoc w Muzeum - warsztaty edukacyjne

NOWY TARG. Do końca marca w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego trać będzie cykl warsztatów edukacyjnych pn. „Wielkanoc w Muzeum”. Zajęcia przygotowane zostały z myślą o różnych grupach wiekowych: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych ale również dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, uczniów niedowidzących i niesłyszących.
Warsztaty pt. „Wielkanoc – przy świątecznym stole”.
Podczas warsztatu wspólnie przy świątecznym stole, porozmawiamy o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się co znajdowało się na świątecznych stołach, będą mogli zobaczyć dawne naczynia. Podczas warsztatu własnoręcznie stworzymy świąteczny stroik na stół. Warsztat polecany dla szkół podstawowych i gimnazjów. Czas trwania: 60 minut, Cena: 5 zł/osoba.

Warsztaty pt. „Świat budzi się do życia…tradycje i obrzędy związane z wiosną w polskiej kulturze, wiosna w sztuce, dźwięki i zapachy wiosny”.

Podczas warsztatu uczestnicy usłyszą opowieści związane z wiosną, zapoznają się z najsłynniejszymi polskimi obrazami przedstawiającymi motyw wiosny. Wprowadzając uczestników w wiosenny klimat za pomocą zmysłów: słuchu, węchu, i wzroku będą mogli odgadnąć dźwięki i zapachy wiosny. Na zakończenie warsztatu każdy uczestnik stworzy swój własny obraz pt. „Wiosna” Czas trwania: Warsztat polecany dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, uczniów niedowidzących i niesłyszących 60 minut, Cena: 5 zł/osoba


Warsztaty pt. „Na straganie w dzień targowy … - zajęcia sensoryczno-edukacyjne z kurą w tle”
Dzieci poznają historię jarmarku podhalańskiego, szlak handlowy prowadzący z Budy do Krakowa. Dowiedzą się gdzie i jak często odbywały się dawne jarmarki, co wówczas sprzedawano, co to jest barter i handel wymienny oraz targowanie się. Wprowadzając uczestników w klimat dawnego jarmarku za pomocą zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku, słuchu poznają oni produkty sprzedawane dawniej podczas jarmarków oraz klimat panujący na dawnych jarmarkach. Własnoręcznie, z papieru i piórek stworzymy kurę, gęś, kaczkę jako symbol dawnego jarmarku. Będzie można prowadzić handel wymienny. Wspólne czytanie wiersza Jana Brzechwa „Na straganie”. Warsztat polecany dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, uczniów niedowidzących i niesłyszących. Czas trwania: 60 minut, Cena: 5 zł/osoba

Zgłoszenia na zajęcia, które prowadziła będzie mgr Barbara Wiśniowska muzealny edukator, można przesyłać drogą mailową na adres: edukacja@muzeum.nowytarg.pl lub telefonicznie pod nr: 18 266 77 76.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl