19.03.2018, 14:27 | czytano: 2003

Turniej międzygminny Raby Wyżnej i Spytkowic OTWP

W sali remizy OSP Rokicinach Podhalańskich zostały zorganizowane międzygminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Corocznym celem eliminacji środowiskowych i gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności zakresie ochrony ludności, ekologii ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej w tym zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności przy posługiwaniu się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.
Do eliminacji międzygminnych zostało zgłoszonych 32 uczestników ze szkół podstawowych z Rokicin Podhalańskich, Raby Wyżnej, Skawy, Podsarnia oraz z gimnazjów z Raby Wyżnej i Skawy przez opiekunów tych szkół.

Jury w składzie: kpt. mgr inż. Mateusz Zając z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu, Z-ca Wójta Gminy Raba Wyżna mgr Rafał Grygorowicz, Prezes Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna - Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej mgr Robert Wodziak, oraz Komendant Gminny ZOSP dh Krzysztof Gacek przeprowadziło test wiedzy pożarniczej.

Eliminacje składały się z II etapów konkursu. Etap I turnieju stanowił test jednokrotnego, a na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 25 min. Po sprawdzeniu przez komisję wszystkich testów w przypadku równej ilości punktów były dogrywki ustne.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa ( szkoły podstawowe kl. I-VI) :

I miejsce – Martyna Rapacz - Harkabuz - 24 pkt.
II miejsce – Patryk Żądło - Rokiciny Podhalańskie - 18 pkt. +3 pkt. ( dogrywka)
III miejsce – Weronika Strzelecka - Podsarnie - 18 pkt. +2,5 pkt.( dogrywka)
II grupa wiekowa (gimnazja i VII kl. szk. podstawowej):

I miejsce – Adrian Nosidlak – Skawa - 17 pkt.
II miejsce – Michał Kowalczyk – Skawa – 16 pkt.
III miejsce– Daniel Radoła - Raba Wyżna – 15 pkt.

Uczestnicy I i II miejsca uzyskali awans do eliminacji powiatowych OTWP i będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych w dniu 6 kwietnia 2018r. w Nowym Targu. Na koniec zostały rozdane upominki oraz dyplomy i nagrody książkowe dla wszystkich uczestników turnieju. Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Raba Wyżna Panu Andrzejowi Dziwiszowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców i dla pozostałych uczestników turnieju.

Źródło: Zarząd O/Międzygminnego Raba Wyżna - Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl