16.04.2018, 19:40 | czytano: 1248

Wernisaż prac absolwentów Kenara (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
W Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem zorganizowano akcję otwartych drzwi połączoną z wernisażem prac tegorocznych absolwentów szkoły.
– Odwiedziło nas sporo zarówno maluchów, którzy może kiedyś w przyszłości będą naszymi uczniami, jak również takich, którzy w tym i przyszłym roku będą startować do naszej szkoły – podsumował akcję otwartych drzwi Marek Król-Józaga, wicedyrektor szkoły.
Odwiedzający mogli nie tylko obejrzeć szkołę i sale zajęciowe od środka, ale również zobaczyć w jaki sposób prowadzone są zajęcia. – Muszą to być uzdolnieni ludzie, żeby nie męczyli się tutaj, żeby nauka była pasją – zaznacza wicedyrektor szkoły.

Tego samego dnia wieczorem w Szkolnej Galerii „Strug” odbył się wernisaż prac tegorocznych absolwentów. – W szkole mamy cztery specjalności, które są tu reprezentowane.: snycerstwo, meblarstwo, lutnictwo i grafika – wymienia Marek Król-Józaga.

Przybyli do galerii mogli zobaczyć skrzypce, gitarę i wiolonczelę. Były również meble oraz rzeźby przedstawiające więź dwojga ludzi. Nie zabrakło także projektów graficznych przedstawionych w książkach i filmach, a nawet na deskorolkach.

ms zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
e216.04.2018, 22:40
Super!! Gratulacje!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl