21.04.2018, 10:59 | czytano: 2917

Samochodem po Ameryce (5): Red Rock Canyon (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
- Będąc w Las Vegas nie mogliśmy nie udać się do kanionu Red Rock. Pogoda była wymarzona. W końcu pełne słońce, ale przy temperaturze niewiele ponad 20 stopni. Idealnie na jazdę samochodem i krótkie piesze wędrówki - wspomina nowotarżanin Michał Adamowski w kolejnym odcinku cyklu Samochodem po Ameryce.
Red Rock od Vegas oddalony jest tylko o 17 mil. Jak się okazuje turyści bardzo rzadko korzystają z tej atrakcji, bo napięty plan podróży, które oferują przeróżne biura turystyczne oferuje raczej od razu wyjazd do Wielkiego Kanionu. Wycieczka do kanionu może odbywać się na kilka sposobów. Całość można przejechać samochodem, pętka ma 12 mil z kilkunastoma przystankami, na których warto się zatrzymać i podejść kawałek, aby zobaczyć najciekawsze miejsca. Dla bardziej wymagających oznaczone jest 26 tras pieszych o różnym stopniu zaawansowania. Najdłuższe zajmują kilka godzin. W sezonie turystycznym są również dostępne wycieczki na osiołku, a przez cały rok miejsca na camping.

Kilkugodzinny wypad do tego parku narodowego to dla nas przedsmak tego, co mieliśmy zobaczyć następnego dnia. Zwiedzanie miasta grzechu nie zajmuje dużo czasu, a tutaj naprawdę warto zarezerwować sobie 4-5 godzin.
Tekst i zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl