23.04.2018, 18:42 | czytano: 2061

Akcja sadzenia drzew i krzewów w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Urząd Miasta Zakopane wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym przeprowadził akcję sadzenia rodzimych gatunków krzewów i drzew. Jedna z edycji odbyła się w Szkole Podstawowej na Olczy, gdzie drzewa sadzili uczniowie w towarzystwie burmistrza Leszka Doruli.
- Pomysł na akcje powstał w zeszłym roku, kiedy przez zmianę przepisów można było do woli wycinać drzewa na własnych posesjach. Część ludzi była bardzo niezadowolona z tego faktu, dlatego powstała akcja dosadzania drzew. Jej celem jest zazielenienie Zakopanego - mówi Agnieszka Bartocha z Wydziału Ochrony Środowiska UM Zakopane.
Drzewa są sadzone na działkach gminnych przy szkołach, przedszkolach tam gdzie jest na to miejsce. W tegorocznej edycji akcji zasadzonych zostanie kilka tysięcy drzew. Wszystkie sadzonki to gatunki występujące na terenie TPN.

Drzewka są również rozdawane mieszkańcom w ramach akcji edukacyjnej. Aby je otrzymać, należało przynieść odpady, które zamiast do pieca trafiły do recyklingu (kartony i opakowania kartonowe, tektura, czasopisma, tworzywa sztuczne, meble drewniane). W tym roku mieszkańcy otrzymali już ponad tysiąc drzewek.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
y5426.04.2018, 07:33
Phi. Sam w tym roku posadziłem około 800 drzewek i się nie chwalę.
użytkownik dróg publicznych24.04.2018, 14:15
Bardzo dobra akcja :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl