27.04.2018, 22:08 | czytano: 2432

Szkolna gala w kinie Tatry na pożegnanie absolwentów (zdjęcia)

Fot. Zbigniew Krauzowicz
NOWY TARG. W kinie Tatry odbyła się uroczystość pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica.
W bieżącym roku szkolny mury Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu opuszcza 180 absolwentów Technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik geodeta, technik elektryk, technik mechanik, technik architektury krajobrazu, technik teleinformatyk. Za nimi już egzaminy zawodowe, studniówka a teraz przyszła pora na najważniejszy sprawdzian w życiu czyli egzamin maturalny. Od 4 maja rozpocznie się istny maraton egzaminacyjny czyli zdawane pisemnie język polski, matematyka, język obcy oraz co najmniej jeden przedmiot w zakresie rozszerzonym a także język polski i język obcy w formie ustnej.
W szkole uczniowie kształcą się w siedmiu zawodach technikalnych i kilkunastu w szkole branżowej (elektromechanik, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz inne zawody w klasach dla pracowników młodocianych). W przyszłym roku szkolnym zostaną uruchomione nowe kierunki: technik automatyk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Utworzone zostaną również w Rabie Wyżnej odziały kształcące w zawodzie technik budownictwa i klasy wielozawodowe.

Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, nazywany popularnie „Metalka”, to szkoła z ponad 70-cioletnią tradycją. ZSTiP jest największą szkołą ponadgimnazjalną na Podhalu, do której uczęszcza około 1600 uczniów ze Spisza, Podhala i Orawy.

Źródło: materiały prasowe, r/ zdj. Zbigniew Krauzowicz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl