03.05.2018, 12:03 | czytano: 1514

Pierwsza edycja Rajdu Rowerowego Doliną Dunajca (zdjęcia)

Z Krościenka koło amfiteatru „Pod Wierzbą” wystartował I Rajd Rowerowy Doliną Dunajca.
Kolarzy na starcie przywitał wójt Jan Dyda oraz organizatorzy wydarzenia. Opowiedzieli oni o trasie oraz przypomnieli o trudnościach, które mogą po drodze napotkać zawodnicy. Wójt życzył kolarzom powodzenia oraz spotkania się za kilka godzin na mecie w tym samym gronie.
Trasa rajdu biegła malowniczą Doliną Dunajca. Kolarze przejeżdżali koło Jeziora Czorsztyńskiego mieli widok na zaporę wodną oraz zamek w Niedzicy. Pokonali również 49 ostrych zakrętów na Przełęczy Knurowskiej, podziwiając niezwykłą panoramę z widokiem na Tatry. Organizatorzy przygotowali dla najbardziej ambitnych kolarzy trzy odcinki Challenge, na których mogą oni sprawdzić swoje siły. Prowadzona była na nich klasyfikacja zawodników. Punkty do klasyfikacji końcowej zdobyło dziesięć najlepszych kobiet oraz mężczyzn. Trasa Rajdu liczyła 94 kilometry, a jej pokonanie dostarczyło zawodnikom wiele radości oraz satysfakcji.

Po południu w amfiteatrze miała miejsce dekoracja zwycięzców Challenge. Sześć najlepszych kolarzy dostawało trofea oraz nagrody rzeczowe. Odbył się tam również konkurs wiedzy o Krościenku oraz o trasie rajdu.

Organizatorem wydarzenia był  Tatra Cycling Events, który organizuje liczne wyścigi kolarskie na Podhalu np. Tatra Road Race i Nowy Targ Road Challenge.

Weronika Błażusiak, na podst. mat. organizatorów
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl