05.05.2018, 16:37 | czytano: 1704

Z PolRegio do Zakopanego

Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy pionu UZ wybrali się w podróż nowym pociągiem kolei PolRegio do Zakopanego. Andrzej Siemieński, dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego wręczył bilet okolicznościowy na ręce Tadeusza Kalaty, dyrektora Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu.
Było to inauguracyjne połączenie, a podczas przejazdu – jak w ubiegłych latach – kolejarze pokazali uczestnikom wycieczki „od kuchni” jak wygląda ich praca w pociągu. Każdy uczestnik podróży mógł własnoręcznie wydrukować sobie bilet z terminala mobilnego a najodważniejsi weszli nawet do kabiny konduktora. Podczas wycieczki edukacyjnej nie zabrakło dodatkowych atrakcji.
Członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei w historycznych mundurach z okresu przedwojennego oraz Grupa Rekonstrukcyjna Oddziału Partyzanckiego „Błyskawica” przenieśli wszystkich w czasy wojenne, swoimi opowieściami sprawiając, że wszyscy mogli poczuć się jak wojenni partyzanci. Podczas postoju w Zakopanem wraz z nimi dzieci udały się pod Pomnik Józefa Kurasia „Ognia”, gdzie złożyły kwiaty i oddali hołd za walkę o wojną Polskę.

Udano się także pod napis „Zakopane” na pamiątkowe zdjęcia. A ponieważ kończy się Światowy Miesiąc Autyzmu, uczestnicy wycieczki ubrali się na niebiesko i wykonali kilka zdjęć z tymże napisem, by więcej ludzi mogło dowiedzieć się o zaburzeniach ze spektrum ASD.

Źródło: materiały prasowe
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl