06.05.2018, 13:43 | czytano: 2383

Petycja do Prezydenta USA ws. ustawy 447

Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" przypomina, że na stronie internetowej amerykańskiego Białego Domu w zakładce "We the People" można podpisywać się pod petycją do Prezydenta Donalda Trumpa. Petycja dotyczy zagrażającej polskiej racji stanu tzw. ustawy 447, czyli Just Act 447.
Pokrótce chodzi o to, że organizacje żydowskie z USA chcą odziedziczyć majątki obywateli Polski żydowskiego pochodzenia, którzy zmarli podczas II wojny światowej bezpotomnie i bez testamentu. Zgodnie z prawem, bezspadkowe mienie obywateli Polski przechodzi na własność Polski. Żydzi z USA chcą pieniędzy od niespokrewnionych z nimi osób, których nawet osobiście nie znali. Porozumienie między władzami PRL a USA nie przewidywało zaspokojenia roszczeń Żydów w USA za mienie bezspadkowe z Polski, dlatego ustawa Just Act 447 jest niebezpieczna dla naszego państwa, gdyż może być podstawą do wywierania nacisków przez USA na Polskę (np. sankcje polityczne, gospodarcze, rekwirowanie polskiego mienia w USA itp) w celu wyłudzenia dla organizacji żydowskich w USA grubych miliardów za mienie obywateli Polski.
Jak na razie władze Polskie ignorują zagrożenie, dlatego media społecznościowe podjęły akcję nagłaśniania petycji.

Do 22 maja br. musi być wysłanych 100 tys. podpisów pod petycją, by Prezydent USA musiał zabrać głos w tej sprawie.

Oto tłumaczenie treści petycji na język polski:
"W ustawie Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 znajduje się "artykuł trzeci", w którym zapisano: restytucja mienia bezspadkowego na wsparcie dla potrzebujących ocalałych z Holokaustu "Restytucja mienia bezspadkowego" oparta na koncepcji plemienno-etnicznej to bezprecedensowy termin w historii prawa, który doprowadzi do spustoszenia w wielu dziedzinach. Ustawa jest w szczególności wymierzona przeciw Polsce, która w przeszłości była schronieniem dla tak wielu polskich obywateli żydowskiego pochodzenia."Organizacje Holokaustu" domagają się od Polski co najmniej 65 miliardów dolarów z tytułu mienia bezspadkowego. To bezprawne i nieuczciwe."

Link do ustawy tutaj.

Polskie tłumaczenie znajduje się w artykule: "Jest petycja do Donalda Trumpa, żeby nie podpisywał ustawy o restytucji mienia".
Technicznie wygląda to tak; trzeba podać prawdziwe imię, nazwisko i adres e-mailowy, na który otrzymacie link, który trzeba kliknąć aby potwierdzić oddanie głosu pod petycją.

Jeżeli leży Ci na sercu dobro Ojczyzny podpisz i Ty!

Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć"
Może Cię zainteresować
komentarze
Skała06.05.2018, 16:13
Brawo i poparcie dla nowotarskiej grupy "Pamięć " !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl