29.05.2018, 20:45 | czytano: 1023

Dzień dziecka ze sztukami walki

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka w Szkole Podstawowej w Ostrowsku odbył się turniej ju jutsu dla dzieci i młodzieży.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej "AKYAMA", a patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch.
W turnieju wzięli udział uczniowie sensei Aleksandra Kozieła ze Szkoły Walki "Yamabushi" , uczniowie Szkoły "SHOBU" sensei Sebastiana Westrycha oraz uczniowie Szkoły "Fuji-San" prowadzonej przez sensei Jerzego Knutelskiego.
Ze względu na dużą liczbę uczestników, około setka dzieci i młodzieży, zawodnicy walczyli na 3 matach równocześnie. Prócz turnieju walki w parterze, uczestnicy strzelali z łuku japońskiego, zmagali się z zawodach rzutu piłeczkami, oraz wzięli udział w treningu Alfa Krav Maga prowadzonym przez Sensei Stanisława Parszywkę, oraz treningu Karate prowadzonym przez Sensei Krzysztofa Borowicza.

Organizatorzy pragną podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowsku za udostępnienie sali gimnastycznej, Mistrzom prowadzącym zajęcia Sensei Stanisławowi i Sensei Krzysztofowi, sędziom turnieju Sempai Bożenie i Wiktorii Kukuczce, Sempai Justynie Bąbol, oraz Sempai Radosławowi Dzięciołowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Grywałdzie Panu Władysławowi Bąkowi wraz z Sempai Emilią Hamerską.

Na zakończenie imprezy uczestnicy dostali słodkie prezenty, oczywiście jak co roku, udział w imprezie był bezpłatny.

źródło: organizatorzy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl