02.06.2018, 14:01 | czytano: 4591

Medal dla wójta

Wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Przyznany mu on został za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej.
Dekoracja zasłużonych samorządowców odbyła się podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim.

- Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce jest to rok wyborczy – powiedział podczas uroczystości Andrzej Duda. - Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami - dodał.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam04.06.2018, 22:39
O jej a gdzie posłanka Paluch się zapodziała, nie bylo jej na uroczystości
Tępy Toporek04.06.2018, 18:54
@samorządowiec zza gminy, wpierw naucz się pisać poprawnie i popracuj nad interpunkcją, bo mi wstyd za Ciebie. Druga sprawa, póki co to wójta wybierają zwykli ludzie, tzw. gmin i wam pseudoelitom obornik do tego na kogo głosujemy.
samorządowiec z zaprzyjaźnionej gminy04.06.2018, 16:01
@obywatel czarny Dunajec: chłopie opanuj się , bo zawału dostaniesz . Nie rozumiesz ,ze tu nie idzie o to - za co medal ? Tu chodzi o to by temu zasiedziałemu wójtowi , a właściwie zasiedziałemu emerytowi uzmysłowić ,że już czas by odszedł na faktycznie zasłużoną emeryturę i ustąpił miejsca młodym fachowcom. Nie wierzę w to ,że w Czarnym Dunajcu i całej gminie brakuje ludzi wykształconych , z ambicjami , którzy może lepiej mogliby sprawować ten urząd . nie wierzę .Wójt blokuje miejsce , które może lepiej byłoby wykorzystane , a on uważa się za niezastąpionego ?. Są duże braki w gminie ; Choćby wodociągi , kanalizacja , niepotrzebne inwestycje , które mogłyby poczekać na lepsze czasy , ale wójt już tego nie czuje , ale i nie chce ustąpić . Ktoś musi mu o ty przypomnieć i po to ten medal. Zrobiłeś i ustąp innym miejsca .
obywatel czarny Dunajec04.06.2018, 15:17
brak slow , za co ten medal , za długi w Gminie?za brak porządnej infrastruktury? ręce opadają!!!!!!!!!!!!
No cóż PIS daje swoim
A no chyba za Skocznie w Chochołowie co to 3- lata będzie budowana
tubylec03.06.2018, 11:41
Zauważ, Psie Ogrodnika, że to dopiero Ty piszesz tu o tym że 50 lat przepracował dla gminy. Paradoksalnie ten fakt wzmacnia tylko moje przekonanie że coś jest tu nie tak, że to jakiś anachronizm, a to z prostego względu, że w moim sposobie rozumienia demokracji lokalnej idzie się na wójta żeby coś zrobić, żeby coś zmienić na lepsze w gminie, a nie żeby li tylko egoistycznie petryfikować swoją pozycję. Gdy Mazowiecki przegrał wybory do Tymińskiego, wówczas prof. Geremek powiedział: niech przegrywają politycy, ale niech zwycięża Polska - oto jak w dojrzały sposób powinno się postrzegać te sprawy! Niech przegrywa wójt, ale niech wygrywa Czarny Dunajec! To tylko Jasser Arafat, Fidel Castro, a obecnie Władymir Putin mają non stop bardzo wysokie poparcie, bo w porządnej demokracji politycy zamieniają swój prywatny kapitał osobistej popularności na kapitał społeczny, na interes mieszkańców, na wspólne dobro. Za 50 lat będziemy nazywać ulice polskich miast od nazwisk takich ludzi jak Mirosław Sawicki, który w 2005 roku, na pytanie dziennikarza że jest przegranym politykiem, odparł: tak, oczywiście, politycznie przegrałem, ale zostawiam po sobie egzaminy zewnętrzne, całą ich organizację Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, procedury itd., które już będą w Polsce zawsze funkcjonować - oto jest moje rozumienie po co idzie się do polityki, a nie po medale.
Wszystko to oczywiście nie oznacza, że pan Józef Babicz nie zasłużył na swoje odznaczenie, ale wiesz, te 50 lat to tak dziwnie się czyta, chociażby z uwagi na najnowszą historię Polski.
Pies ogrodnika03.06.2018, 07:45
Zauważyłem,że nowy nick @tubylec jest wyjątkowo odporny na wiedzę a jednocześnie chciałby błysnąć inteligencją i ciętym językiem.Pod artykułem o niskim bezrobociu w Małopolsce pisał podobne bzdety, anachroniczne ha ha ha. Wójtowi gratulujemy, za wszystko co zrobił dla tej gminy przez 50 lat, tak tak pół wieku pracował i takie odznaczenie mu się najzwyczajniej należało.Kto nie widzi jego sukcesów jest złośliwcem, zaślepionym zazdrością.Mieszkańcy innych gmin widzą, że ten wójt zastał gminę z drogami polnymi glinianymi,błotnistymi a zostawia asfaltowe, szutrowane. DZIĘKUJEMY !
przyjaciel02.06.2018, 21:14
Brawo, należało się to odznaczenie temu człowiekowi za całokształt jego wieloletniej, wspaniałej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Upłynie jeszcze wiele czasu a takiego Wójta gmina Czarny Dunajec prędko nie będzie miała. Nie czas i pora aby teraz wyliczać wszystkie jego dokonania, bo i po co się drażnić z oponentami, którzy i tak swoje frustracje tutaj wylewają. No cóż, życzę Wójtowi dużo zdrowia i jeżeli tylko zdrówko mu pozwala to oczywiście dalszej pracy dla dobra całej gminy i zaznaczam, że w tej pracy doświadczenie jest bezcenne.
tubylec02.06.2018, 21:04
Bardzo wątpliwe jest to całe nagradzanie. Po pierwsze nie znamy kryteriów wedle których dany wójt dostaje nagrodę od głowy państwa. To jest anachroniczne postępowanie. Ten wójt nie pracował za darmo, załóżmy nawet że lepiej niż inni wójtowie (choć bardzo trudno byłoby to Panu Prezydentowi udowodnić), ale robił to co do niego należało, więc za co ta nagroda? Tymczasem jest tyle innych ważnych spraw czekających na inicjatywę Prezydenta, podczas gdy on zajmuje się takimi anachronicznymi bzdetami.
Obywatel02.06.2018, 20:07
To już nie mieli komu dac widocznie . Ale za co za robienie w polach mostów dla krów a tam gdzie potrzeba to powie ci że się nie da. Żal...
x02.06.2018, 19:44
gratulacje
n02.06.2018, 19:42
to nie polityk to prawdziwy rzemieslnik
gorole02.06.2018, 19:39
dziekujemy za izbe w n, targu
goralka z N,TARGU02.06.2018, 19:37
nalezy sie prawy czlowiek nie dorobkiewicz
Dunajcon02.06.2018, 17:35
Bez komentarza. Ręce opadają.
bliski współpracownik02.06.2018, 16:31
Ten medal , to na definitywne już pożegnanie . Jak jeszcze tego wójt nie zobaczy , to znaczy ,ze nie jest politykiem i nie wie kiedy trzeba powiedzieć - baj , baj .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl