08.06.2018, 10:51 | czytano: 1179

Co w weekend? Dzień Dziecka trwa

Zaległe imprezy związane z Dniem Dziecka, rodzinne festyny, kameralne koncerty i inscenizacja w przedwojennym stylu - weekend w naszym regionie zapowiada się ciekawie.
Zacznijmy od wydarzeń rodzinnych. W niedzielę o godz. 14 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu odbędzie się zaległy Nowotarski Dzień Dziecka z NKP, a w Białym Dunajcu o godz. 11 ruszy III Piknik Rodzinny. Sporo atrakcji dla dzieci i rodzin przygotowała też parafia pw. św. Jana Pawła II, która w niedzielę (godz. 11) zaprasza na Parafialny Festyn Rodzinny oraz Nowa Targowica. W niedzielę od godz. 8 rano na placu przy ul. Targowej będzie ona obchodzić swoje 2. urodziny.
W Nowym Targu na Piątki z muzyką na żywo zaprasza dziś (g 19.00) Primavera na Rynku, a na koncert zespołu Lost InDeSiti - Bistro Toscana, o tej samej godzinie. Fanów dobrej muzyki zainteresuje z pewnością koncert jazzowy , który odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godz. 18.00 w sali Państwowej Szkoły Muzycznej Nowym Targu.

W niedzielę rządzić będą motocykliści. O g. 12 w Miętustwie przy miejscowej parafii rozpocznie się VIII Zjazd Motocyklowy i piknik z koncertem zespołu Gooroleska (g. 15).

Imprezująca impreza czeka nas w sobotę w Rabce-Zdroju. "Odkryjmy dawnej Rabki czar!" - to tytuł imprezy retro, dzięki której mieszkańcy Rabki-Zdroju i kuracjusze będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć klimat życia w przedwojennym uzdrowisku. Rozpocznie się przyjazdem kuracjuszy na wypoczynek zabytkowym pociągiem retro z Chabówki na dworzec kolejowy w Rabce-Zdroju. Następnie (g. 10.30) przejadą oni na deptak koło amfiteatru, gdzie odbędzie się parada z koncertem Old Metropolitan Band i wspólny taniec w rytmie swingu i charlestona. W programie popołudnia są plener malarski i turniej tenisowy w parku, a o godz. 17.00 odbędzie się koncert Willy Blake'a i grajków ulicznych. Wśród atrakcji dnia są również: przedwojenne kino letnie, wystawa "Rabka na starej fotografii" ze zbiorów Piotra Kuczaja, atelier fotograficzne, dawne gry i zabawy dla dzieci, piknik na trawie, będą też stoiska handlowe, a cała impreza zakończy się o godz. 19.00 dancingiem w restauracji "Zdrojowa" w strojach retro.

Po szczegóły wszystkich wydarzeń zapraszamy do "Co, gdzie, kiedy"
A w galerii poniżej zdjęcia z Dnia Dziecka w Aquaparku w Zakopanem.

r/ materiały prasowe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl