05.07.2018, 18:54 | czytano: 7945

Falsztyn: to jeden z najpiękniejszych odcinków szlaku rowerowego

Fot. Czytelnik
W Falsztynie dobiega końca budowa ścieżki rowerowej. - To będzie najpiękniej położona ścieżka rekreacyjna w kraju. Nic tylko wsiadać na rower - cieszą się mieszkańcy i rowerzyści.
Rowerzyści obawiają się tylko, żeby ścieżkę nie zajeździli kierowcy quadów, którzy miejscami już ją "testują".
Zdjęcia ścieżki otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Dziękujemy.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
smieszek11.07.2018, 17:01
roman z miasta:
Założenie było takie, aby to Fundacja Rozwoju Jeziora robiła, ale.....wtedy pewne osoby by se sukcesu nie mogły przypisać i nie wiadomo czy se przypiszom, bo są tak nie poradne, że im brakuje pieniędzy na tą inwestycje......
roman zmiasta08.07.2018, 09:02
@zorientowany: Właśnie od tego zaczyna się cały bajzel , aby nie powiedzieć dosadniej . Co kawałek kto inny coś buduje , zamiast powierzyć to jednej instytucji , by to zrobił w całości i rozliczył się z inwestycji tj. pieniędzy i czasu w jakim to wykonał. Dopóki będzie tego typu bałagan , do tego czasu będzie my mieli takie nieskoordynowane efekty i tak długo to będzie trwało. Komuś , jak widać zależy na tak postawionej na głowie organizacji tych przedsięwzięć .
Zorientowany07.07.2018, 19:59
Ludzie zacznijcie czytać portale, facebooki a nie piszcie farmazonów. Sprawa ma się tak:
Ten odcinek który tutaj pokazują buduje Województwo Małopolskie - ten zły POPSL, po wale we Frydmanie i ten odcinek do Falsztyna. Od Dębna do Frydmana i od Falsztyna do Niedzicy Zamku buduje Gmina Łapsze Niżne, z drugiej zaś strony buduje Go Gmina Czorsztyn. Obydwie Gminy realizują koncepcję tras rowerowych wokół jeziora opracowany przez Pana Gąsiora, Dziubana i Wacha - w latach 2012-2014. Ta ścieżka to tak zwany VeloDunajec, który jest częśćią EuroVelo - które buduje Województwo Małopolskie. Aby nie powielać ścieżek Euroregion Tatry podjął słuszną decyzję, by Ścieżkę Wokół Tatr pościć przez Dursztyn, Łapsze Niżne, Kacwin i na Słowację. Szkoda, że nie wypalił pomysł budowy ścieżki po jeziorze na palach, to by była atrakcja! Wszystko idzie jak narazie dobrze, pieniądze są i przetargi poogłaszane. Jedynie co, to bardzo żałuję, że Wójt Łapsz nieładnie pozbył się Pana Gąsiora, który na ten projekt poświęcił wiele, bardzo wiele. No ale......przecież trzeba Sobie przypisać sukces.
Pozdrawiam
roman z miasta07.07.2018, 18:27
Powinno się wybudować ścieżkę rowerową wokół zbiorników Czorsztyn - Niedzica -Sromowce W. Panie Waksmundzki ma pan gotowy pomysł, a reszta w pana rekach . Wykonaj pan , to może zagłosuje na pana i jeszcze bardzo wielu cyklistów . Do roboty .
.07.07.2018, 10:52
Nigdzie nie ma informacji jaki jest AKTUALNY stan budowy tras, nie ma spójnego systemu który pokazuje gdzie przebiegają. A szkoda... Niby są strony poszczególnych szlaków ale ich aktualizacja pozostawia wiele do życzenia.
A..06.07.2018, 20:40
Którędy biegnie ta ścieżka? Wydaje mi się, czy do Zielonych Skałek?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl