10.07.2018, 16:30 | czytano: 3119

Festyn Strażacki w Szaflarach (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
W niedzielę na Błoniach Szaflarzańskich odbył się III Festyn Strażacki, zorganizowany przez OSP Szaflary wraz z gminą Szaflary, OSP Maruszyna, GCKPiT w Szaflarach i VIII Podhalańską Drużyną Wielopoziomową im. Augustyna Suskiego z Szaflar.
Podczas festynu odbyło się szkolenie z zakresu pożarów wewnętrznych oraz operowania prądami wody. Po zakończeniu szkolenia rozegrane zostaly zawody sportowe "na wesoło" dla drużyn strażackich zarówno żeńskich jak i męskich. Przybyli strażacy nie tylko z powiatu nowotarskiego, a także jednostki z powiatu tatrzańskiego. Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz trialowy grupy TRS Motocykle Polska. Równolegle odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy dla najmłodszych.
Po zakończeniu wszystkich atrakcji na scenie pojawił się kabaret "Marusynianki", który przedstawiały jeden ze swoich spektakli. Pogoda nam dopisała oraz licznie przybyli uczestnicy i widzowie, a imprezę zakończyła dobra zabawa taneczna z zespołem „Sprytni”.

Strażacy z Szaflar chcieliby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu, zarówno gminie Szaflary, sponsorom: Kotelnica Białczańska, Zadyma Browar, Biuro Projektowa Galica, Firmie Kalata, Gorący Potok, Termy Szaflary, Strama Paliwa, Pizzeria Przy Moście, Piekarnia Cukiernia Barbara i Andrzej Fąfrowicz, International Transport & Spedition Klimek, ABC Janowiak, Firma Rokicki, Perła Podhala, Termy Bukovina, a także osobom, które
przyczyniły się do pomocy przy organizacji festynu oraz zawodnikom i uczestnikom dzięki którym zabawę można zaliczyć do udanych.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Saflarzon11.07.2018, 11:41
Ani Pan Wójt, ani też Pan Zastępca Wójta nie byli na tej uroczystości , a przecież tak kochają ten lud.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl