13.07.2018, 13:15 | czytano: 1290

Maszeruj, strzelaj, baw się!

14 lipca na terenie Ośrodka Biathlonowego Kościelisko-Kiry odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Start - godz. 14.00.
- Lubisz dobra zabawę połączoną z aktywnością fizyczną? Chcesz  poczuć się jak prawdziwy biathlonista ? Masz ku temu okazję. Weź udział w  VI Mistrzostwach Polski w  w Biathlonowym  Nordic Walking - zachęcają organizatorzy. - Biathlonowy Nordic Walking to popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone elementem strzelania, rozgrywanym tak jak w trakcie zawodów biathlonowych – za każdy chybiony strzał na strzelnicy konieczne jest przejście rundy karnej.
Startujący w Mistrzostwach mają do pokonania 3 pętle po 1,5 km (dzieci 3 x 1 km), a pomiędzy nimi oddają 2 serie strzałów z pozycji leżącej do 11-centymetrowej tarczy. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik musi pokonać dodatkowe 100 m rundy karnej. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu zajmują się sędziowie biathloniści, zatem karabinu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu .
W zawodach , swoich sił może spróbować praktycznie każdy. Wystarczy znać technikę marszu nordic walking i nie bać się chwycić do ręki karabinka sportowego.

Organizator, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w gminie Kościelisko, włącza się w gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowuje w związku z tym niespodzianki. Dla zwycięzców są trofea na podium, a dla wszystkich zawodników wiele atrakcyjnych wartościowych nagród i upominków do wylosowania.
Zgłoszenia przyjmowane są online.

Regulamin, zgłoszenia, bieżące informacje na : www.turystykakoscielisko.pl i www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl