17.07.2018, 20:26 | czytano: 579

Teatr Witkacego rozpoczyna sezon

zdj. Gaja Gajewska
Już w najbliższą środę – 18 lipca Teatr Witkacego w Zakopanem rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Zakopiański Teatr jak co roku jako jeden z nielicznych teatrów w Polsce prezentuje swoje spektakle w wakacje.
W letnim repertuarze nie zabraknie programowych spektakli takich jak „Metafizyka dwugłowego cielęcia” wg Witkacego czy „Operetka” Witolda Gombrowicza.Widzowie odwiedzający latem Zakopane będą mogli zobaczyć również kultowe już „Człapówki – Zakopane” wg powieści Andrzeja Struga czy „Na przełęczy” Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza.
Na początku sierpnia w ramach Sceny Propozycji Aktorskich odbędzie się premiera spektaklu „Beckett. Cięcie czasu” w reżyserii aktora Teatru Witkacego – Jacka Zięby-Jasińskiego.

W wakacyjnym repertuarze nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli muzyk – w ramach cyklu Nocne Granie u Witkacego wystąpią Bielas i Marynarze Łodzi oraz Przemysław Sokół z Zaspołem TRANSFUSION. Na najmłodszych widzów czeka gościnny spektakl familijny pt. „Bajka o szczęściu” w wykonaniu TeatRyle z Poznania.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Teatru: www.witkacy.pl

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl