22.07.2018, 19:47 | czytano: 6293

Srebrny Krzyż Zasługi dla Roberta Chowańca

zdj. Piotr Korczak
PORONIN. W trakcie trwającego Poroniańskiego Lata miała miejsce miła uroczystość. Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Robert Chowaniec uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Doceniono tym samym jego zaangażowanie w pracę społeczną i charytatywną.

Robert Chowaniec to nie tylko wieloletni członek Związku Podhalan, honorowy prezes oddziału poroniańskiego, ale także niezwykle aktywny działacz kilku stowarzyszeń, inicjator i organizator licznych wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym, czy charytatywnym.

W imieniu prezydenta, odznaczenie wręczył Robertowi Chowańcowi senator Jan Hamerski.


- Jestem bardzo wdzięczny, że prezydent dostrzegł moją skromną osobę. Dziękuję panu senatorowi, zarządowi oddziału Związku Podhalan za zgłoszenie mnie do tego honoru, wojewodzie, bo przez jego kancelarię przeszedł ten wniosek - mówił odznaczony. - Krzyż zasługi to przede wszystkim zasługa moich rodziców, że mnie wychowali, za co m serdecznie dziękuję. Załuga mojej kochanej żony, że ma cierpliwość. Mojej rodziny. To zaśługa naszych wszystkich członków Związku Podhalan, za którą wam wszystkim dziękuję. Bóg zapłać - podsumował Robert Chowaniec.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Poronion23.07.2018, 14:25
A co on takiego zrobił? Może ktoś konkretnie napisze,bo naprawdę nie wiem! Skacze tylko z kwiatka na kwiatek karierowicz z jeden.
baciok@22.07.2018, 21:06
Gratuluję.
apo22.07.2018, 19:52
gratulacje Panie Robercie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl