17.08.2018, 10:33 | czytano: 827

Letnia Filharmonia AUKSO w Jaworkach (zdjęcia)

We wtorek 14 sierpnia w kościele filialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach miał miejsce koncert orkiestrowy w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO. W jego trakcie przed publicznością zaprezentowali się AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz solista Waldemar Gromolak - gitara.
Licznie przybyłych do jaworczańskiej świątyni melomanów przywitała Justyna Rekść- Raubo dyrektor festiwalu, która przedstawiła wykonawców oraz program wieczoru. W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości znalazły się w nim przede wszystkim utwory autorstwa polskich kompozytorów.
Koncert rozpoczął się wykonaniem „Suity G-dur na orkiestrę smyczkową” Jana Ignacego Paderewskiego. Natępnie melomani usłyszeli utwór Zygmunta Krauze „Emille Bell” inspirowany starą koreańską opowieścią oraz zawierający cytaty z koreańskiej muzyki ludowej i tradycyjnej. Centralna część koncertu była wspólnym występem orkiestry AUKSO i Waldemara Gromolaka grającego na gitarze klasycznej. W jaworczańskiej świątyni wspaniale zabrzmiały dwa koncerty gitarowe autorstwa Antonio Vivaldiego. Muzyczny wieczór zakończyła „Serenada na orkiestrę smyczkową op.2” Mieczysława Karłowicza.

Następne koncerty Festiwalu odbędą w Dworku Gościnnym.

Organizatorem XIX Letniej Filharmonii AUKSO jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Fundacja f.o.r.t.e. dzięki współpracy z Grupą Thermaleo& Uzdrowisko Szczawnica i Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

Weronika Błażusiak pieniny24
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl