22.08.2018, 11:52 | czytano: 1553

Arcybiskup zaprasza na pielgrzymkę rodzin

Arch. Podhale24.pl
Metropolita abp Marek Jędraszewski zaprasza wiernych z archidiecezji krakowskiej na XXVI Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 16 września.
- Tegorocznym hasłem naszego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II zaczerpnięte z Listu do rodzin: Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości. Rozważając je w roku świętowania 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, podziękujemy dobremu Bogu za dar naszych małżeństw i rodzin. Będziemy się także modlić u stóp Kalwaryjskiej Pani, by pomimo różnorodnych trudności i prób, zawsze były znakiem obecności Chrystusa, który jest źródłem miłości - podkreśla abp Jędraszewski.


Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9.00. Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia o godz. 11.00, podczas której obecni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

oprac. r/ źródło: Kuria Metropolitarna w Krakowie
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kogitator22.08.2018, 12:02
Podziękujemy za "dar naszych małżeństw i rodzin"? Przecież księża i biskupi nie mają rodzin, żyją w celibacie. O co tu więc chodzi? Co to za dziwaczna maniera wypowiadania się w imieniu swego interlokutora?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl