07.09.2018, 13:05 | czytano: 994

Jubileuszowa edycja Wieczornego Biegu na Górę Żar

W sobotę po raz 10. odbędzie się Wieczorny Bieg na Górę Żar organizowany przez Polskie Koleje Linowe. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Wieczorny Bieg na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim zostanie zorganizowany już po raz dziesiąty. Uczestnicy pokonają 3 kilometrową trasę o przewyższeniu ok. 350 m, biegnącą wzdłuż oświetlonej trasy narciarskiej. Zawodom tradycyjnie będzie towarzyszyła oprawa muzyczna.
- Ze względu na jubileuszowy charakter imprezy, w tym roku muzyka będzie zagrzewać zawodników do boju nie tylko podczas biegu. Na górnej stacji kolei PKL Góra Żar już dwie i pół godziny przed startem pojawi się DJ, który uprzyjemni czas oczekiwania i będzie serwował muzykę idealną do rozgrzewki - mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal, gorący posiłek i koszulki. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali vouchery do sklepów sportowych. Do wygrania są także inne atrakcyjne nagrody: przelot szybowcem, paralotnią w tandemie, weekendowy pobyt dla 2 osób w lokalnym pensjonacie, przejazdy hulajnogami z Góry Żar, zaproszenia do parków linowych i restauracji. Głównym sponsorem i organizatorem zawodów są Polskie Koleje Linowe S.A.

W Wieczornym Biegu na Górę Żar może wziąć udział każdy – bez względu na wiek. Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia potrzebują pisemnej zgody rodziców. Zawody rozpoczną się o godz. 19.30 poniżej dolnej stacji kolei PKL. Meta znajduje się przy stacji górnej kolei PKL na Górze Żar. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest na stronie organizatora.

Zgłoszenia do wieczornego biegu przyjmowane są w godzinach od 8.00-16.00 pod nr. telefonu: 18 531 00 12, mailowo: gora.zar@pkl.pl oraz w Biurze Zawodów znajdującym się w budynku dolnej stacji kolei. Wpisowe wynoszące 40 zł jest płatne w dniu zawodów.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl