13.09.2018, 13:29 | czytano: 1581

Józef Pitoń nagrodzony za 50 lat pomocy przy Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Fot. Marcin Szkodziński
Józef Pitoń z Kościeliska otrzymał z rąk burmistrza Zakopanego podziękowania za pomoc przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Jubileuszowy 50. MFFZG był okazją do podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji oraz rozpowszechnianiu jednej z największych imprez folklorystycznych na Podhalu. Niestety w trakcie finałowego koncertu zabrakło osoby, która od samego początku pomagała w organizacji.
– Ponieważ na finałowym koncercie nie było pana Józefa Pitonia chciałem mu dzisiaj w imieniu swoim, wszystkich zakopiańczyków i górali, którzy umiłowali tradycję podziękować i pogratulować tych 50 lat dbałości o tradycję i naszą kulturę. Chciałem podziękować, że do dziś uczy pan młodego pokolenia jak trzeba o tą kulturę dbać – mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanem.

Wyróżnienie, jakie otrzymał Józef Pitoń otrzymali jeszcze dwaj górale Andrzej Haniaczyk i Franciszek Bachleda Księdzularz.

- Bardzo chciałem podziękować za pamięć. Jest to chyba pierwsze wyróżnienie jakie udało mi się otrzymać ze strony miasta Zakopanego – mówił po otrzymaniu wyróżnienia Józef Pitoń.

ms/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl