29.10.2018, 20:47 | czytano: 1079

Brawa dla "Chrząszcza" (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W nowym miejscu, przy wypełnionej sali świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Słonecznej w Rabce-Zdroju, Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprezentował premierowe przedstawienie pt. "C jak Cyrk".
Premiera spektaklu opóźniła się z powodu pożaru w galerii "Pod Aniołem", dotychczasowej siedziby teatru i dopiero po przeprowadzce do nowej "Chrząszcz w Trzcinie" przedstawił swoje największe dzieło.
Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Jest dużo zabawnych sytuacji, nie brakuje też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Przy okazji dzieci uczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Spektakl z akompaniamentem na żywo w wykonaniu Rafała Nowaka, spodobał się rabczańskiej publiczności. Ciekawa fabuła, żarty bawiące dzieci i dorosłych oraz edukacyjny charakter całej historii, przysporzyły mu uznania i oklasków publiczności.

Zainteresowanych spektaklami rabczańskiego teatru zapraszamy na facebookowy profil "Chrząszcza": https://www.facebook.com/chrzaszczwtrzcinie/

r/ zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl